1
Legia Warszawa
52pkt
2
King Szczecin
51pkt
3
WKS Śląsk Wrocław
50pkt
4
Energa Trefl Sopot
49pkt
5
Dziki Warszawa
48pkt
6
AMW Arka Gdynia
48pkt
7
Anwil Włocławek
47pkt
8
ORLEN Zastal Zielona Góra
46pkt
9
MKS Dąbrowa Górnicza
46pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
46pkt
11
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
45pkt
12
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
42pkt
13
PGE Start Lublin
40pkt
14
Energa Czarni Słupsk
39pkt
15
Tauron GTK Gliwice
37pkt
16
Miasto Szkła Krosno
34pkt

Kotwica Kołobrzeg: Szansa pod koszem?

Autor:
Kotwica Kołobrzeg: Szansa pod koszem?
Przeczytasz w 2 minuty

Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg już w piątek rano udali się w daleką drogę do Zgorzelca, gdzie rozegrają pierwszy mecz eliminacji play-off z PGE Turowem.

Informacje z obozu PGE Turowa Zgorzelec

- W tej fazie zmierzymy się z bardzo niebezpieczną drużyną. Nastawiamy się na ciężką walkę, chcemy ten mecz mimo wszystko wygrać. Liczyliśmy na to że uda nam sie grać w pre-play-off przeciwko drużynie AZS Koszalin. Głównie ułatwiło by to znacznie logistykę, ale także było by to przedłużenie meczów derbowych w tym sezonie. Dla kibiców też byłaby to atrakcja. Ale cóż, trafiliśmy na Turów i damy w tym meczu z siebie wszystko - komentuje skrzydłowy Kotwicy Piotr Stelmach [na zdjęciu].

Kołobrzeżanie - jak każdy chyba zespół ligi - muszą zwrócić uwagę przede wszystkim na najlepszego jak dotąd strzelca PLK i MVP meczu gwiazd Michaela Wrighta. - Jestem wysokim zawodnikiem, więc szczególnie analizowałem grę właśnie Wrighta. To on, razem z Justinem Grayem są kluczowymi zawodnikami Turowa i od tego jak utrudnimy im grę może zależeć wynik meczu - przyznaje Stelmach.

Na papierze wydaje się, że PGE Turów ma nad Kotwicą przewagę pod każdym względem, jest silniejszą drużyną zarówno w grze podkoszowej, jak i na obwodzie. Dodatkowo zgorzelczanie posiadają także przewagę parkietu, co ułatwi im zdobywanie punktów. Wydaje się że jedyną nadzieją Czarodziejów z Wydm jest uzyskanie przewagi w grze podkoszowej, czyli właśnie zatrzymanie Wrighta. W Kotwicy gra przecież nie tylko Stelmach, ale także lider klasyfikacji zbiórek Darrell Harris. Wiele w tej rywalizacji będzie zależeć od jego dyspozycji.

Na ostatnich treningach coraz lepiej radzi sobie też wciąż niedoceniany przez sztab trenerski Brian Freeman. Jeżeli ci dwaj zawodnicy razem z kapitanem stworzą zagrożenie w ataku pod koszem rywali oraz będą stanowili barierę nie do przejścia, być może Kotwica pokusi się o niespodziankę i mimo straconej pozycji, wygra spotkanie w Zgorzelcu.

- Ten sezon dla Kotwicy był sezonem wyjątkowo trudnym. Najważniejsze było dla nas to, aby w ogóle wystartować. Drugi cel został zrealizowany, ponieważ utrzymaliśmy się w lidze. Teraz gramy na sto procent naszych możliwości. Do każdego meczu podchodzimy tak samo, nie oddamy łatwo zwycięstwa w Zgorzelcu - zapowiada trener Kotwicy Paweł Blechacz.

Mecz rozpoczynający rywalizację PGE Turowa Zgorzelec z Kotwicą Kołobrzeg odbędzie się w hali w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej w poniedziałek.

4F

Najnowsze aktualności

Mike Okauru: Chciałbym zostać w Polsce

27.06.2026

Mike Okauru: Chciałbym zostać w Polsce

- Powrót do Polski? Biorę taki scenariusz pod uwagę. To realny scenariusz. W Polsce gra wielu świetnych zawodników, którzy doskonale rozumieją koszykówkę i mają wysokie IQ. Do tego dochodzą trenerzy. Wykonują tutaj świetną pracę. Pod względem taktycznym to wymagająca liga - mówi Mike Okauru, zawodnik AMW Arki Gdynia w sezonie 2026/2027.

Andrzejewski przenosi się do Legii

27.06.2026

Andrzejewski przenosi się do Legii

Jakub Andrzejewski (21 lat, - zwycięzca Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz - przenosi się do Legii Warszawa. Dla tego zawodnika będzie to debiut na poziomie ORLEN Basket Ligi.

Mateusz Ponitka: Play-offy dostarczyły emocji

27.06.2026

Mateusz Ponitka: Play-offy dostarczyły emocji

Mateusz Ponitka, kapitan KoszKadra, był specjalnym gościem gali ORLEN Basket Ligi! Mówił o swoim sezonie, emocjach w play-off OBL i… występie Eweliny Lisowskiej.

Veinot w Słupsku

26.06.2026

Veinot w Słupsku

Keevan Veinot (27 lat, 193 cm) podpisał umowę z Energa Czarnymi Słupsk na sezon 2025/27 ORLEN Basket Ligi.

Leemet Bockler: Chciałem zostać w Polsce

26.06.2026

Leemet Bockler: Chciałem zostać w Polsce

- Razem z agentem byliśmy zgodni, że pozostanie w Polsce to najlepszy krok na tym etapie kariery. Kibice w Wałbrzychu mogą spodziewać się zawodnika, który potrafi pomóc drużynie na wiele różnych sposobów - zarówno w ataku, jak i po bronionej stronie parkietu - mówi Leemet Bockler, zawodnik Górnika Zamek Książ Wałbrzych.

Więcej aktualności

Najnowsze multimedia

62 zdjęć25.06.2026

Gala OBL i OBLK, część 1

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych