15
16

Kotwica – Bergson Śląsk: Od euforii po złość

Przeczytasz w 3 minuty

Kołobrzeżanie prowadzili do przerwy, ale trzecią kwartę przegrali 15 punktami, a cały mecz z Bergsonem Śląskiem 67:84.

Od euforii po złość – tak zmieniały się nastroje kołobrzeskich kibiców w hali Milenium. Kotwica po szesnastu minutach gry wygrywała z Bergsonem Śląskiem Wrocław 36:23, by po czterdziestu ulec mu aż 67:84.- Cóż mam powiedzieć? – zastanawiał się po meczy Mariusz Karol, trener Kotwicy. – Przegraliśmy, bo w trzeciej kwarcie nie potrafiliśmy skutecznie rzucać, a na dodatek Rafał Bigus złapał cztery faule i był praktycznie wyłączony z gry – ocenia przyczyny porażki Karol.\r

\n

\r

\n

Kotwica zaprezentowała bardzo nierówną dyspozycję. O ile początkowe prowadzenie 6:0 Śląska można wytłumaczyć jeszcze tremą , to przestoje sięgające czterech (w drugiej) i aż siedmiu minut (w trzeciej) bez punktu okazały się dramatem kołobrzeżan. Karol próbował po raz kolejny zaskoczyć rywala i do gry w pierwszej piątce posłał greckiego debiutanta – Srtzana Karageorgiou. Grek niczym szczególnym się nie wyróżnił. Na pewno jest jednak wartościowszym od Jaretta Howella graczem. – Uważam, że z każdym meczem Karageorgiou będzie lepiej rozumiał się z zawodnikami, a Kotwica będzie miała z niego jeszcze sporo zadowolenia – podsumował jego występ Karol. \r

\n

\r

\n

Nie był to jedyny w zespole gospodarzy debiutant. Swoje pierwsze 62 sekundy na parkiecie spędził młody środkowy Przemysław Rduch. Jego pojawienie się w zespole zostało jednak wymuszone tym, że parkiet za faule opuścić musieli Rafał Bigus, Chris Daniels i Tomasz Mrożek. Skoro o debiutantach mowa, to w ekipie z Wrocławia pojawił się Nikola Jestratijevic. Serbski środkowy grając niecałe 5 minut zapisał na swoim koncie trzy punkty, jedną asystę i jeden faul. \r

\n

\r

\n

Śląsk także zaprezentował huśtawkę skuteczności. Po dobrym początku przyszedł czas, w którym zespół przestał trafiać. – Na szczęście już pod koniec drugiej kwarty wszystko wróciło do normy – mówi Andrej Urlep, trener koszykarzy Śląska. – W trzeciej kwarcie, gdy prezentowaliśmy właściwą nam defensywę rywal nie potrafił jej pokonać, a nasze kontrataki były skuteczne i uzyskaliśmy wyraźną przewagę – dodał Urlep. Prowadzenie wrocławian było na tyle bezpieczne, że Urlep zdecydował się na zezwolić na grę Bartoszowi Diduszce.\r

\n

\r

\n

Gdy w połowie drugiej kwarty wrocławianie zwarli szeregi, a indywidualne krycie zmęczyło kołobrzeżan, do kosza trafiali tylko gracze jednej drużyny – Śląska. Z prowadzenia Kotwicy 38:25 po 20 minutach zrobiło się 40:38. Fatalnie dla gospodarzy rozpoczęła się trzecia kwarta, w której pod rząd stracili oni piętnaście punktów. Tą strzelecką niemoc przerwał dopiero Bigus trafiając jeden z dwóch rzutów osobistych. Później nie było lepiej. Kotwica zdobywając w tej części zaledwie 7 punktów po 30 minutach przegrywała 47:59. \r

\n

\r

\n

Dwanaście punktów straty i dziesięć minut walki dawały kołobrzeskim kibicom jeszcze cień nadziei na końcowy sukces. Ale koszykarze Kotwicy nie byli w stanie zmienić obrazu swojej gry. Na dodatek zaczęli jeden po drugim opuszczać za przewinienia boisko. Na ławce usiedli po kolei Hughes, Karageorgiou, Daniels, Mrożek i Bigus. Agresywna gra zmusiła do opuszczenia parkietu także dwóch zawodników Śląska – Dominika Tomczyka i Radosława Hyżego. Łącznie gracze obu drużyn popełnili w tym pojedynku aż 69 fauli. \r

\n

\r

\n

– Kluczem do naszego zwycięstwa była dobra gra w obronie, którą zaprezentowaliśmy w drugiej połowie. Dzięki temu mogliśmy nie tylko odrobić straty, ale i uzyskać wyraźną przewagę – powiedział z kolei Miha Fon, słoweński rzucający Śląska. \r

\n

\r

\n

Kibice po porażce domagali się złożenia przez Mariusza Karola rezygnacji. - Żadnych gorących decyzji nie będzie – uspokaja Janusz Lubiński, prezes Kotwicy. – Przegraliśmy i zarząd musi nie tylko zastanowić się, ale i spokojnie ocenić przyczyny tej przegranej. Na pewno w weekend nie podejmiemy żadnej personalnej decyzji – twierdzi szef Kotwicy.