16

Premierowa porażka

\r

\n

Koszykarze bydgoskiej Astorii popsuli święto kibicom basketu w Kołobrzegu. W pierwszym w historii ekstraklasie meczu pokonali Kotwicę 92:59. Gospodarze wyraźnie nie wytrzymali presji i pełnej kibiców hali.\r

\n

\r

\n

Kotwica tylko w pierwszej kwarcie toczyła równorzędny bój i po 10 minutach przegrywała nieznacznie 15:18. Na początku drugiej kwarty dwoma rzutami za trzy popisał się Paweł Wiekiera. W odpowiedzi trafił Tomasz Mrożek, jednak po kolejnym celnym rzucie Grega Davisa rozpoczęła wzrastać przewaga bydgoszczan. Po dwóch kwartach było 52:25 dla przyjezdnych i praktycznie po meczu. \r

\n

\r

\n

Jako że przewaga rosła, zrezygnowany trener gospodarzy Wojciech Krajewski posłał na parkiet wychowanków Kotwicy, Marcina Juszczaka i Pawła Kikowskiego. - Młodsi zawodnicy podjęli walkę, ale wiele to nie dało - powiedział po meczu Artur Gliszczyński, drugi trener Kotwicy. \r

\n

\r

\n

W zespole Kotwicy zawiódł Rashaan Johnson, który popełniał dużo strat i wyraźnie przegrał rywalizację z Davisem. Na swoim poziomie grał tylko Blake Hamilton, który mimo podwajania i potrajania w obronie zdobył 17 pkt. W kolejnym pojedynku powinien wesprzeć go środkowy z Macedonii, Toni Simić, który przybył w środowe popołudnie do Kołobrzegu. Mecz oglądał jednak z ławki bo zabrakło czasu na zgłoszenie go do rozgrywek. \r

\n

Jerzy Chudeusz (trener Astorii): Szukając rozwiązań taktycznych na mecz z Kotwicą zdawałem sobie sprawę z tego, że losy meczu rozstrzygną się w strefie podkoszowej. Dlatego dobra postawa Ercegovica i Mimsa była kluczem do naszego zwycięstwa. \r

\n

\r

\n

Wojciech Krajewski (trener Kotwicy): To był nasz fatalny występ. W pierwszej kwarcie podjęliśmy walkę, ale nie wykorzystaliśmy kilku okazji znakomitych do zdobycia kolejnych punktów. Co mam powiedzieć... Zespół nie zrealizował przedmeczowych założeń. \r

\n

\r

\n

Krzysztof Sidor (rzucający Kotwicy): Nie ma co dużo mówić. Zagraliśmy słabo. Jestem przekonany, że w przyszłości będzie znacznie lepiej.\r

\n

\r

\n

Paweł Wiekiera (skrzydłowy Astorii): Tradycji stało się zadość. Astoria niemal jak co roku po pierwszym słabszym występie, w kolejnym mobilizuje się i odnosi zwycięstwo. \r