16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

Play-Off: Faworyci wykorzystują atuty

Przeczytasz w 3 minuty

Anwil udowodnił, że środowa wygrana nie była przypadkiem i w drugim meczu zdecydowanie ograł Polpak.

PGE Turów i Prokom Trefl także wygrali drugie spotkania ćwierćfinału i te trzy drużyny prowadzą w serii do trzech zwycięstw 2:0. Asco Śląsk pokonując Atlas Stal doprowadził do remisu 1:1.

Anwil nie powtórzył błędu z pierwszego meczu i tym razem doskonale rozegrał drugą połowę zwyciężając Polpak 74:56 Włocławianie zagrali doskonałą obronę strefową i dzięki temu goście trafili jedynie cztery rzuty za dwa w całej pierwszej połowie! Gracze Anwilu znów całkowicie wyłączyli z gry duet Dixon-Hicks, a do tego świetnie grali w ataku, gdzie brylował Andrzej Pluta, który po 20 minutach miał na swoim koncie 14 punktów. Anwil spokojnie i konsekwentnie budował swoją przewagę, która oscylowała w granicach 10-12 punktów. W drugiej połowie oba zespołu prowadziły walkę kosz za kosz, ale Anwil nie popełnił błędu z pierwszego spotkania i nie dał się dogonić rywalowi. Tym samym włocławianie wygrali drugi mecz z rzędu i chyba wymazali już z pamięci fatalną grę jaką prezentowali w drugiej rundzie sezonu zasadniczego i Pucharze Polski. Więcej o tym meczu

Koszykarze Prokomu Trefla w drugim meczu nie dali szans AZS wygrywając bez żadnych problemów 84:65. Koszalinianie dobrze rozpoczęli mecz i już po chwili prowadzili 11:5. Dobra passa goście nie trwała jednak długo. Koszykarze Prokomu szybko ustawili obronę, poprawili także grę w ataku i już pod koniec drugiej kwarty po rzucie Simonasa Serapinasa prowadzili 39:18. Ta przewaga utrzymywała się praktycznie przez pozostałą część spotkania. Dopiero pod koniec trzeciej kwarty AZS zniwelował stratę do 14 punktów, ale wtedy Serapinas trafił dwukrotnie za trzy, kilka punktów dorzucili jego koledzy i prowadzenie momentalnie wzrosło do 25 punktów. W ostatnich minutach AZS był w stanie jedynie zmniejszyć rozmiary porażki, ale tego dnia gracze Dariusza Szczubiała nie mogli zrobić niczego złego Prokomowi. Więcej o tym meczu

Trzy trójki w kluczowym momencie ostatniej kwarty dały Turowowi zwycięstwo nad Kotwicą 69:62. Turów osłabiony brakiem Roberta Witki i Davida Logana od początku miał spore problemy z graczami Kotwicy, ale mimo wszystko wicemistrzom Polski udawało się utrzymywać kilka punktów prowadzenia. W końcu dzięki doskonałej grze Seftona Baretta Kotwica zaczęła przejmować inicjatywę i trzeciej kwarcie prowadziła nawet dziewięcioma punktami. Jednak po trójce Hardinga Nany i punktach Marko Scekica przewaga zmalała do czterech punktów. Kluczowy moment nastąpił w połowie ostatniej części gry, kiedy Kotwica prowadziła 49:45. Wtedy najpierw za trzy trafił Thomas Kelati, po chwili to samo powtórzył Marko Scekić, a za moment znów z dystansu punkty zdobył Kelati i Turów objął prowadzenie 54:51. Goście kompletnie się pogubili, a przede wszystkim trener Sebastian Machowski, który posłał na parkiet sześciu graczy. Za to Kotwica otrzymała przewinienie technicznie, a dwa wolne trafił Kelati, po chwili dorzucił także dwie trójki i było jasne, że zgorzelczanie zakończą ten mecz zwycięsko. Więcej o tym meczu

Atlas odrabiał straty praktycznie przez cały mecz, ale nie był w stanie dogonić Asco Śląska i przegrał 75:84. Koszykarze Asco Śląska doskonale rozpoczęli spotkanie i już w 12 minucie prowadzili 32:18. Wydawało się, że wrocławianie spokojnie będą kontrolowali przebieg spotkania. Ale wtedy trzykrotnie za trzy trafił Marcin Sroka, a gdy kilka chwil później punkty spod kosza zdobył John Oden to ostrowianie przegrywali jedynie 38:34. Jednak gracze Asco Śląska nie dopuścili by Atlas doprowadził do remisu i szybko powiększyli prowadzenie. Goście nie rezygnowali z walki i co chwilę zbliżali się do gospodarzy, którzy mimo to wciąż utrzymywali się na prowadzeniu. Tak było na niespełna pięć minut przed końcem meczu, gdy za trzy trafił Szawarski i Atlas przegrywał jedynie 73:68, ale to była ostatnia szansa ostrowian na zwycięstwo. Wrocławianie mądrze rozegrali końcówkę, trafiali rzuty wolne i doprowadzili do remisu w rywalizacji. Więcej o tym meczu