1
Legia Warszawa
52pkt
2
King Szczecin
51pkt
3
WKS Śląsk Wrocław
50pkt
4
Energa Trefl Sopot
49pkt
5
Dziki Warszawa
48pkt
6
AMW Arka Gdynia
48pkt
7
Anwil Włocławek
47pkt
8
ORLEN Zastal Zielona Góra
46pkt
9
MKS Dąbrowa Górnicza
46pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
46pkt
11
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
45pkt
12
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
42pkt
13
PGE Start Lublin
40pkt
14
Energa Czarni Słupsk
39pkt
15
Tauron GTK Gliwice
37pkt
16
Miasto Szkła Krosno
34pkt

Kamil Łączyński: Duży sentyment i pozytywne emocje

Autor:
Kamil Łączyński: Duży sentyment i pozytywne emocje
Przeczytasz w 2 minuty

- Będzie sporo pozytywnych emocji. Mam nadzieję, że Hala Mistrzów wypełni się kibicami.  Spędziłem we Włocławku 8 wspaniałych lat. Teraz reprezentuję AMW Arkę Gdynia i zrobię wszystko, abyśmy odnieśli zwycięstwo - mówi Kamil Łączyński, zawodnik AMW Arki Gdynia.

Kamil Łączyński był twarzą Anwilu Włocławek w ostatnich latach. 36-letni zawodnik rozegrał łącznie 350 meczów w barwach Anwilu, zdobywając z zespołem dwa mistrzostwa Polski i brązowy medal. Dołożył do tego triumf w Superpucharze Polski i w rozgrywkach międzynarodowych: ENBL i FIBA Europe Cup.

Polak ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Anwilu. Koszykarz łącznie wystąpił w 33 meczach, w których średnio notował 7,7 punktu i 6,1 asysty na mecz.

W minionym sezonie zawodnik dołożył kolejną cegiełkę do swojego dorobku – został najlepszym asystującym w historii klubu. 1915 to wynik, którego nikt długo nie pobije. Łączyński jest także w gronie zawodników, którzy mają w swoim CV 500 występów na parkietach PLK.

Wydawało się, że 36-letni gracz, który w Anwilu pełnił rolę prawdziwego generała, zostanie w tym klubie do końca swojej kariery, a następnie jego koszulka zawiśnie pod kopułą hali. Życie - po raz kolejny - napisało jednak zupełnie inny scenariusz. Zawodnik podpisał umowę z 15. zespołem minionych rozgrywek.

W piątkowy wieczór - już jako gracz AMW Arki - ponownie zagra w Hali Mistrzów.

- Będzie sporo pozytywnych emocji. Cieszę się, że już w 3. kolejce będę miał możliwość powrotu do Włocławka. Myślę, że będzie wzruszenie, jest też oczywiście duży sentyment. Spędziłem we Włocławku 8 wspaniałych lat i dobrze wspominam kibiców, zawodników, trenerów oraz pracowników, z którymi miałem przyjemność współpracować w Anwilu. Dziś reprezentuję AMW Arkę Gdynia i zrobię wszystko, abyśmy odnieśli zwycięstwo - przyznaje Kamil Łączyński.

- Mam do dzisiaj kontakt z ludźmi z Włocławka, a także z zawodnikami, z którymi grałem w jednej drużynie. To był wspaniały czas w mojej karierze. Teraz czas napisać nowy rozdział - zaznacza koszykarz AMW Arki Gdynia.

Spotkanie Anwilu Włocławek z AMW Arką Gdynia w piątek o 20:15. Transmisja w Polsacie Sport 2.

 

4F

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

99 zdjęć16.06.2026

Finał, mecz 4: Orlen Zastal Zielona Góra - Legia Warszawa

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych