16
Stal Ostrów Wielkopolski

Pewna wygrana TBV Startu z Czarnymi

Przeczytasz w 1 minutę

TBV Start Lublin pokonał Czarnych Słupsk aż 107:50 w jedynym piątkowym spotkaniu Energa Basket Ligi. Świetny mecz rozegrał Chavaughn Lewis, który rzucił 21 punktów.

Początek spotkania był bardzo udany dla gospodarzy, którzy dzięki kolejnym trafieniom Romana Szymańskiego, Chavaughna Lewisa oraz Jamesa Washingtona prowadzili nawet 13:2. Później trafiali Lauris Blaus i Łukasz Seweryn, ale Czarni nie odrabiali strat efektywnie. M.in. dzięki akcji Marcina Dutkiewicza po 10 minutach gry było 22:12. Drugą kwartę TBV Start rozpoczął od małej serii 5:0 i nadal kontrolował wydarzenia na parkiecie. Słupszczanie nie mogli rozwinąć się w ataku, a to sprawiało, że przewaga lublinian rosła - po rzutach wolnych Dutkiewicza nawet do 20 punktów. Dzięki kolejnym trafieniom Lewisa zespół trenera Davida Dedka wygrywał po pierwszej połowie 46:24.

Chavaughn Lewis nie zatrzymywał się w trzeciej kwarcie, a nadal bardzo dobrze prezentował się również Marcin Dutkiewicz. Dzięki trójkom Amerykanina przewaga gospodarzy wzrosła do nawet 30 punktów. TBV Start świetnie wykorzystywał niemoc rywala, a dodatkowo grał koncertowo w ataku. Po 30 minutach prowadził już 78:34. Czwarta kwarta już niczego nie zmieniła, lublinianie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyli 107:50.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Chavaughn Lewis z 21 punktami, 4 zbiórkami i 6 asystami. Drew Brandon zanotował dla gości 14 punktów i 5 zbiórek.