15
16

Puchar Polski: Trefl w III rundzie

Przeczytasz w 3 minuty

Trefl Sopot pokonał Polonie 2011 Warszawa 101:57 w spotkaniu rundy IIA Pucharu Polski.

Zgodnie z zapowiedziami klub z Sopotu poważnie potraktował rozgrywki pucharowe wystawiając w meczu z 14. drużyną I ligi pierwszy skład. Jedynym nieobecnym był Dragan Ceranić. Serbski środkowy w ostatnich meczach występował średnio ponad 30 minut oraz zmaga się z przeziębieniem. - W najbliższym czasie dwa bardzo ważne i trudne mecze z liderem ligi, czyli Energą Czarnymi Słupsk i Anwilem Włocławek. Mało będzie odpoczynku między tymi meczami w międzyczasie jeszcze będziemy musieli rozegrać kolejny mecz Pucharu Polski w Krośnie, więc wykorzystujemy każdą możliwość by dać nieco więcej odpocząć graczom, którzy występują w lidze najdłużej, albo mają problemu ze zdrowiem tak jak Ceranić, który został w domu z powodu przeziębienia - powiedział dyrektor sportowy Trefla Sopot Tomasz Kwiatkowski.

Więcej czasu otrzymali nowi zawodnicy w zespole. Slobodan Ljubotina zagrał ponad 37 minut i został najlepszym strzelcem i zbierającym spotkania notując 20 punktów i dziewięć zbiórek. Ponad 30 minut rozegrał również Lorinza Harrington zdobywając w tym czasie 8 punktów i 9 asyst. Bardzo skuteczny był także kapitan Trefla, Filip Dylewicz uzyskując 18 punktów w 17 minut. W zespole Polonii 2011 po 12 punktów zdobyli Maciej Kucharek oraz srebrny medalista mistrzostw świata kadetów Michał Michalak.

Skrzydłowy z Warszawy nie miał okazji zagrać przeciwko swojemu koledze z reprezentacji, gdyż Daniel Szymkieiwcz zmaga się z kontuzją. - Mamy nieco kłopotów zdrowotnych wśród wyróżniających się juniorów. Daniel Szymkiewicz i Kacper Stalicki mają skręcone kostki, Łukasz Jaśkiewicz, który pojechał z drużyną, uskarżał się na ból w plecach, bardzo chciał jechać, ale ból zwyciężył. Z kolei dla Daniela Szłapki to był pierwszy występ z drużyną, nie trenował zbyt wiele i nie zdążył przećwiczyć specjalnie naszej taktyki, myślę że z tego wynikało, że zagrał tylko niecałe cztery minuty - stwierdził dyrektor Kwiatkowski.

Polonia 2011 bardzo ambitnie rozpoczęła mecz z klubem TBL. Warszawianie mimo problemów pod koszem i wielu zbiórek ofensywnych Trefla wygrali pierwszą kwartę i prowadzili jeszcze w połowie drugiej kwarty 27:20. Jednak od tego stanu kontrolę nad meczem przejęli podopieczni Karlisa Muiznieksa i w połowie prowadzili już 44:30. Drugie 20 minut należało już do sopocian, którzy powiększali przewagę i mieli okazję potraktować tą część gry nieco szkoleniowo. Ostatecznie po trójce Harringtona przekroczyli barierę 100 punktów i zwyciężyli 101:57.

- Przeciwnik był niedoświadczony, ale to są młodzi chłopcy i wierzę, że walczyli. Cieszę się, że przećwiczyliśmy możliwość gry bardziej agresywnym składem w obronie z Harringtonem, Ljubotiną i Marcinem Stefańskim. Traktowaliśmy mecz poniekąd szkoleniowo - zakończył Tomasz Kwiatkowski.

W III rundzie Pucharu Polski Trefl Sopot zmierzy się z MOSIR Krosno.

Polonia 2011 Warszawa - Trefl Sopot 57:101. Kwarty:20:17, 10:27, 10:22, 17:35.

Polonia 2011: Kucharek 12, Michalak 12, Kowalczyk 10, Pietras 9, Glabas 7, Łańcucki 6, Nowicki 1, Jankowski 0, Solanikow 0, Mata 0, Holnicki-Szulc 0.

Trefl: Ljubotina 20, Dylewicz 18, Waczyński 16, Stefański 13, Kikowski 12, Kinnard 11, Harrington 8, Gustas 3, Szłapka 0.