1
King Szczecin
41pkt
2
WKS Śląsk Wrocław
40pkt
3
Legia Warszawa
40pkt
4
Energa Trefl Sopot
39pkt
5
ORLEN Zastal Zielona Góra
38pkt
6
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
38pkt
7
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
37pkt
8
Dziki Warszawa
37pkt
9
AMW Arka Gdynia
37pkt
10
MKS Dąbrowa Górnicza
37pkt
11
Anwil Włocławek
36pkt
12
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
34pkt
13
Energa Czarni Słupsk
33pkt
14
PGE Start Lublin
32pkt
15
Tauron GTK Gliwice
29pkt
16
Miasto Szkła Krosno
28pkt

Europuchar: Baxi Manresa wygrywa z WKS Śląskiem

Autor:
Europuchar: Baxi Manresa wygrywa z WKS Śląskiem
Przeczytasz w 2 minuty

Hiszpański zespół Baxi Manresa pokonał WKS Śląsk Wrocław 74:62 w drugiej kolejce rozgrywek Europucharu. 

Na początku wrocławianie radzili sobie całkiem nieźle, a spotkanie było bardzo wyrównane. Później dzięki trafieniom Noaha Kirkwooda i Błażeja Kulikowskiego uciekali nawet na kilka punktów. Straty do stanu 14:15 po 10 minutach zmniejszył jednak Max Gaspa. W drugiej kwarcie przyjezdni długo nie potrafili nawiązać rywalizacji, a zespół z Manresy przejmował inicjatywę. Po kolejnych trafieniach Alfonso Plummera uciekał nawet na 10 punktów. WKS Śląsk odpowiedział na to serią 7:0 i dzięki kolejnej trójce Kulikowskiego zdecydowanie nawiązał rywalizację. Ostatecznie Grant Golden ustalił wynik po 10 minutach na 36:28. 

Po przerwie Baxi weszło z nową energią - po serii 7:0 i kolejnym rzucie Goldena różnica wzrosła nawet do 15 punktów. Zespół trenera Ainarsa Bagatskisa potrafił jeszcze wrócić do gry - świetnie prezentował się Noah Kirkwood, a trójkę dołożył jeszcze Jakub Urbaniak. Mimo tego zrywu, po zagraniu 2+1 Kaodrichi Akobundu-Ehiohu po 30 minutach było 53:44. Trójka Alexa Reyesa i zagranie Goldena oznaczały nawet 17 punktów przewagi hiszpańskiej ekipy w kolejnej części meczu. Issuf Sanon i Błażej Kulikowski jeszcze trochę zmniejszali straty, ale zwycięzca tego meczu był już właściwie znany. Ostatecznie zespół z Manresy zwyciężył 74:62.

 

Baxi Manresa - WKS Śląsk Wrocław 74:62 (14:15, 22:13, 17:16, 21:18)

Baxi: Golden 14, Akobundu-Ehiohu 13, Ubal 11, Plummer 10, Reyes 8, Benitez 6, Gaspa 4, Steinbergs 4, Olinde 3, Obasohan 1, Perez 0

WKS Śląsk: Kulikowski 9, Urbaniak 9, Kirkwood 9, Sanon 8, Nizioł 8, Djordjević 7, Gray 7, Coleman-Jones 5, Wiśniewski 0, Penava 0, Davis 0, Czerniewicz 0

 

 

4F

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

21 zdjęć31.03.2026

WKS Śląsk Wrocław - PGE Start Lublin

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych