14
15
16

Polpak - SPEC Polonia: Dixon superstar

Bobby Dixon zaliczył triple double, a jego Polpak bez większych problemów pokonał SPEC Polonię 93:79.

Praktycznie od pierwszych minut koszykarze Polpaku kontrolowali tempo gry i szybko zdobyli prowadzenie. Gdy na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej połowy punkty zdobył Erick Hicks gospodarze wygrywali już 52:32.

Po przerwie Polpak rozpoczął od sześciu punktów i prowadzenia, a po kolejnych punktach Hicksa przewaga wzrosła do 24 punktów. Później jednak warszawiacy zaczęli odrabiać straty, a w pewnym momencie, głównie dzięki trójkom Richardsona, przegrywali już tylko sześcioma punktami. Polpak jednak nie dał sobie odebrać prowadzenia, a do zwycięstwa gospodarzy poprowadził Bobby Dixon. Amerykanin zanotował 21 punktów, 14 asyst i 11 zbiórek.

Bobby Dixon, który po meczu mówił, że czuje się coraz lepszym koszykarzem nie krył zadowolenia ze swoich osiągnięć. Z drugiej strony podkreślał, że to nie pierwszy raz zdarzały mu się to zdarzyło. - W zeszłym sezonie trzy razy zanotowałem triple-double, na uczelni kilka razy - mówił Dixon, dzięki któremu trener Mihailo Uvalin mógł się spokojnie zrelaksować przed świętami.

- Bałem się tego meczu. Okres przedświąteczny zawsze skutkuje tym, że zawodnicy mogą być myślami już w rodzinnym gronie, a to może negatywnie wpłynąć na wynik drużyny. Jednak, dzięki Dixonowi, obawy te zostały rozwiane - tłumaczy Uvalin.

Poza Dixonem efektownymi akcjami publiczność rozgrzewał Eric Hicks, którego spektakularne wsady i bloki podrywały kibiców z miejsc. Warto zwrócić uwagę również na grę Nenada Stefanovica. Trudno jednoznacznie ocenić jego umiejętności ponieważ kompletnie nieudane zagrania przeplatał zaskakująco skutecznymi. Szczególne wrażenie, zarówno na kibicach, jak i zawodnikach drużyny przeciwnej, zrobił rzut z niemal 9 metrów za trzy w czwartej kwarcie w momencie, kiedy Polonia po raz kolejny starała się złapać kontakt punktowy z Polpakiem.

A goście wrócą do stolicy w minorowych nastrojach. - Mamy zespół jaki mamy, dwóch graczy wypada z pierwszej piątki, trzeba jednak grać - komentował zawody wyraźnie niepocieszony Wojciech Kamiński. W jego zespole na wysokości zadania stanęli jedynie Norman Richardson i Paul Miller, których akcje szczególnie w drugiej połowie dały nadzieję warszawiakom na odniesienie zwycięstwa.

Swoją koszykarską wartość próbował udowodnić też Jeremy Hunt, który miał grać w Polpaku, ale nie przeszedł testów medycznych. Jednak skuteczność jego rzutów z gry, szczególnie zza linii 6,25 pozostawiała wiele do życzenia.