1
King Szczecin
34pkt
2
Energa Trefl Sopot
33pkt
3
Legia Warszawa
33pkt
4
Dziki Warszawa
32pkt
5
AMW Arka Gdynia
31pkt
6
WKS Śląsk Wrocław
31pkt
7
ORLEN Zastal Zielona Góra
31pkt
8
Anwil Włocławek
31pkt
9
MKS Dąbrowa Górnicza
30pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
30pkt
11
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
29pkt
12
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
26pkt
13
Energa Czarni Słupsk
25pkt
14
Tauron GTK Gliwice
25pkt
15
PGE Start Lublin
25pkt
16
Miasto Szkła Krosno
22pkt

Energa Trefl górą w Wałbrzychu

Autor:
Energa Trefl górą w Wałbrzychu
Przeczytasz w 2 minuty

Energa Trefl Sopot pokonał na wyjeździe Górnik Zamek Książ Wałbrzych 100:91 w ramach 20. kolejki ORLEN Basket Ligi. 

Tauras Jogela na początku meczu trafiał trójki, dzięki czemu gospodarze byli na prowadzeniu. Po podobnym rzucie Marca Garcii różnica wzrosła do siedmiu punktów. Później Szymon Zapała oraz Kenny Goins powoli zmniejszali straty. Po chwili Mikołaj Witliński dawał przewagę przyjezdnym. Ostatecznie kolejna akcja Jogeli sprawiła, że po 10 minutach był remis - po 25. Drugą kwartę Energa Trefl rozpoczął od rewelacyjnej serii 0:17, w której świetnie radzili sobie Paul Scruggs oraz Jakub Schenk. Dopiero po trzech minutach niemoc Wałbrzyszan przerwał Jogela. Później aktywny starał się być Avery Anderson - zbliżał swój zespół na osiem punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:56.

Po przerwie Avery Anderson zbliżał ekipę trenera Andrzeja Adamka na pięć punktów. Odpowiadali na to chociażby Paul Scruggs oraz Dylan Addae-Wusu, przez co przyjezdni ciągle utrzymywali się na prowadzeniu. Kolejne zagrania Andersona i Wyki pozwalały Wałbrzyszanom ciągle być w grze. Ostatecznie jednak po 30 minutach było 68:73. W czwartej kwarcie zespół trenera Mikko Larkasa ponownie uciekał. Ważnym zawodnikiem był przede wszystkim Mindaugas Kacinas. Po akcji 2+1 Litwina różnica wzrosła do 11 punktów. Górnik Zamek Książ już nie był w stanie realnie odrabiać strat. Ostatecznie Energa Trefl zwyciężył 100:91.

Najlepszym zawodnikiem gości był Jakub Schenk z 20 punktami i 8 asystami. Avery Anderson zdobył dla gospodarzy 25 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst.

 

 

Sportowy ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

34 zdjęć10.02.2026

Konferencja prasowa Errea x PLK

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych