1
Anwil Włocławek
47pkt
2
Trefl Sopot
44pkt
3
PGE Start Lublin
42pkt
4
Legia Warszawa
42pkt
5
King Szczecin
42pkt
6
Energa Icon Sea Czarni Słupsk
40pkt
7
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
40pkt
8
WKS Śląsk Wrocław
40pkt
9
Arriva Polski Cukier Toruń
39pkt
10
Dziki Warszawa
38pkt
11
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
36pkt
12
AMW Arka Gdynia
35pkt
13
Orlen Zastal Zielona Góra
35pkt
14
Tauron GTK Gliwice
35pkt
15
PGE Spójnia Stargard
35pkt
16
MKS Dąbrowa Górnicza
34pkt

Vladimir Jovanović: Trefl jest najlepszy w OBL

Autor:
Vladimir Jovanović: Trefl jest najlepszy w OBL
Przeczytasz w 2 minuty

- Uważam, że Trefl Sopot to najlepszy zespół w ORLEN Basket Lidze. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Przekonaliśmy się o ich sile. Szkoda, że nie mógł zagrać kontuzjowany Ty Nichols - mówi Vladimir Jovanović, trener Orlen Zastalu Zielona Góra.

W 26. kolejce ORLEN Basket Ligi Trefl Sopot pokonał na własnym parkiecie Orlen Zastal Zielona Góra 88:70. Goście, którzy musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Ty Nicholsa, jedynie na początku meczu byli na prowadzeniu (nawet dwunastopunktowym).

Później do głosu doszli sopocianie, którzy stopniowo budowali przewagę, wykorzystując swoje atuty na poszczególnych pozycjach. Trener Vladimir Jovanović po meczu z dużym uznaniem wypowiadał się na temat sopockiego zespołu.

- Gratulacje dla Trefla za zwycięstwo. W pełni zasłużone. Sopocianie grali lepiej, mocniej i szybciej. Mieliśmy problemy na bronionej tablicy. Pozwoliliśmy rywalom na 17 zbiórek. Ponadto mieliśmy 18 strat, co jest kiepskim wynikiem. Nie umieliśmy dopasować się do fizycznej koszykówki, którą proponuje drużyna z Sopotu. Uważam, że Trefl Sopot to najlepszy zespół w ORLEN Basket Lidze. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Przekonaliśmy się o ich sile - powiedział Vladimir Jovanović.

- Końcowy rezultat może świadczyć o tym, że to był łatwy mecz, ale tak nie było. Orlen Zastal to fizyczny zespół i cieszę się, że potrafiliśmy na to odpowiedzieć - mówił Żan Tabak.

Wśród sopocian aż pięciu graczy miało 10 i więcej punktów. Najwięcej (19) uzbierał Nick Johnson, który do swojego dorobku dorzucił 7 zbiórek i 6 asyst. Po stronie zielonogórskiej najlepiej wypadł Szymon Wójcik, autor 18 punktów. Filip Matczak skompletował double-double (16+11 asyst).

Trener Vladimir Jovanović nie ukrywał, że dużą stratą dla jego zespołu był brak Ty Nicholsa, który nabawił się urazu stawu skokowego. To jeden z liderów zielonogórskiej drużyny. Orlen Zastal - z nim w składzie - wygrał trzy mecze. 

- Bardzo go nam brakowało. Jest to jeden z naszych kluczowych zawodników. On ma ogromny wpływ na naszą grę. W ostatnich dniach podkręcił staw skokowy i nie był gotowy do grania w tym spotkaniu. Myślę, że to nie jest poważny uraz. Wierzę, że będę miał go do dyspozycji w meczu z Dzikami Warszawa - odpowiedział Vladimir Jovanović.

Trefl Sopot (18-8) zajmuje 2. miejsce w ORLEN Basket Lidze. Zastal z bilansem 9-17 jest na 12. pozycji.

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

90 zdjęć20.04.2025

PGE Start Lublin - Dziki Warszawa

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych