AMW Arka lepsza od PGE Startu, rewelacyjny Djordjević

Stefan Djordjević był nie do zatrzymania, a jego AMW Arka Gdynia wygrała z PGE Startem Lublin 102:92 w pierwszym meczu 20. kolejki ORLEN Basket Ligi.
Mecz od początku był bardzo wyrównany, obie ekipy grały w rytmie “kosz za kosz”. Dopiero po późniejszej trójce Nemanji Nenadicia gospodarze uciekali na sześć punktów. To nie był koniec - dzięki trafieniom Jordana Watsona i Łukasza Kolendy byli już lepsi nawet o 13 punktów! Sytuację starali się poprawiać Bartłomiej Pelczar i Courtney Ramey, ale po 10 minutach było 33:20. W drugiej kwarcie Tevin Brown i Tyran De Lattibeaudiere starali się nawiązać rywalizację. Kolejne zagrania Stefana Djordjevicia oraz Jakuba Garbacza oznaczały jednak nawet 16 punktów różnicy. AMW Arka cały czas utrzymywała wysokie tempo w ataku, co pozwoliło na pełną kontrolę w tym fragmencie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:38.
W trzecią kwartę zdecydowanie lepiej weszła ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego, która po trójkach Tyrana De Lattibeaudiere’a i Tevina Brona zbliżyła się na osiem punktów. To nie był koniec - dzięki kolejnemu trafieniu Courtneya Rameya różnica wynosiła tylko trzy punkty! Gdynianie zaczęli odpowiadać na to zagraniami Stefana Djordjevicia i Łukasza Kolendy. Po chwili jednak Manu Lecomte doprowadził do remisu! Po 30 minutach było 71:71. De Lattibeaudiere na początku kolejnej części meczu dawał nawet przewagę lublinianom. Mecz był bardzo wyrównany, ale później kluczowymi zawodnikami drużyny trenera Nikoli Vasileva stali się Nenadić i Djordjević. To właśnie Serbowie w końcówce kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie głównie dzięki nim AMW Arka zwyciężyła 102:92.
Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Stefan Djordjević z 29 punktami i 13 zbiórkami. Tyran De Lattibeaudiere zdobył dla gości 21 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty.