15
16
Stal Ostrów Wielkopolski

Grupa Sierleccy Czarni - BM Stal (3): Ostrowianie z awansem do półfinału!

BM Stal Ostrów Wielkopolski już w półfinale Energa Basket Ligi! W piątek zespół trenera Andrzeja Urbana pokonał na wyjeździe Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 77:70 i wygrał całą rywalizację 3-0.

Na początku spotkania obie drużyny miały problemy ze skutecznością, ale szybciej sytuację opanowali przyjezdni. Po trafieniach Damiana Kuliga i Michała Michalaka mieli już 11 punktów przewagi! David DiLeo lekko poprawiał wynik dla słupszczan, ale ostatecznie po 10 minutach było 11:19. W drugiej kwarcie różnica na korzyść ostrowian wzrastała do 10 punktów po rzutach Jakuba Garbacza i Mateusza Zębskiego. Grupa Sierleccy Czarni co prawda zbliżali się jeszcze na pięć punktów dzięki zagraniom Jakuba Musiała, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się niskim wynikiem 24:31.

Zespół trenera Andrzeja Urbana w trzeciej kwarcie szybko zanotował serię 10:0 i po trafieniach Nemanji Djurisicia oraz Ojarsa Silinsa prowadził nawet 15 punktami! Co prawda Mikołaj Witliński i Michał Chyliński potrafili nawiązać rywalizację, ale wydawało się, że to przyjezdni wszystko kontrolują. Dzięki trójce Adonisa Thomasa po 30 minutach było 42:55. W kolejnej części spotkania niewiele się zmieniało. Grupa Sierleccy Czarni ambitnie starali się walczyć o korzystny wynik, ale ostrowianie ciągle byli zdecydowanie lepsi. Na około dwie minuty przed końcem rzuty Brae Iveya pozwoliły ekipie trenera Mantasa Cesnauskisa zbliżyć się na siedem punktów. Mimo to BM Stal wytrzymała końcówkę, wygrała mecz 77:70 i całą serię ćwierćfinałową 3-0!

Najlepszym zawodnikiem gości był Aigars Skele, który tym razem zdobył 16 punktów, 8 asyst i 6 zbiórek. Po 16 punktów dla gospodarzy rzucili Brae Ivey oraz David DiLeo.