14
15
16

3-1! Anwil lepszy w derbowej serii play-off, zagra w półfinale

Anwil zagra w półfinale Energa Basket Ligi z Legią Warszawa! W czwartym meczu ćwierćfinału play-off zespół z Włocławka pokonał Twarde Pierniki Toruń 85:78 i wygrał całą rywalizację 3-1!

Gospodarze na początku spotkania trafiali z dystansu i po trójce Aarona Cela mieli małą przewagę. Bardzo aktywny w przeciwnej drużynie był jednak Luke Petrasek, który szybko zmieniał sytuację. Ponownie Roko Rogić starał się być główną postacią w Twardych Piernikach, ale to trafienia Kyndalla Dykesa oraz Jonaha Mathewsa ustaliły wynik po 10 minutach na 17:23. Drugą kwartę Anwil rozpoczął od małej serii 0:6, a po późniejszych akcjach Zigi Dimca i Kamila Łączyńskiego miał aż 18 punktów przewagi! Trójki Rogicia, Diduszki oraz Cela pozwalały ekipie trenera Ivicy Skelina na nawiązanie rywalizacji. Wydarzenia na parkiecie kontrolowali jednak przyjezdni. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 38:51.

Po serii 0:7 i trafieniu Zigi Dimca na początku trzeciej kwarty przewaga gości wzrosła do 20 punktów. Co prawda torunianie zmniejszali jeszcze straty głównie dzięki zagraniom Roko Rogicia, ale inicjatywa ciągle była po stronie rywali. Po kolejnej trójce Aarona Cela udało im się jednak zbliżyć na 10 punktów. Po 30 minutach było tylko 57:66! Cel w pierwszych akcjach kolejnej części meczu zmniejszył straty gospodarzy do zaledwie pięciu punktów! Po późniejszych rzutach Jahennsa Manigata i Michała Kołodzieja Twarde Pierniki traciły tylko punkt! W kluczowych momentach nie zawodzili jednak Kamil Łączyński oraz Jonah Mathews. To właśnie trójka tego ostatniego zapewniła Anwilowi zwycięstwo 85:78 i triumf w całej serii 3-1.

Najlepszym zawodnikiem gości był James Bell z 22 punktami, 6 asystami i 4 zbiórkami. W ekipie gospodarzy świetny mecz rozegrał Aaron Cel - zdobył 23 punktami, 12 zbiórkami i 3 asystami.