15
16
Stal Ostrów Wielkopolski

Zwycięstwo GTK w Lublinie

GTK Gliwice pokonało na wyjeździe Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 77:69! To niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania drużyny trenera Marosa Kovacika w Energa Basket Lidze.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli goście, którzy po trafieniach Jabarie Hindsa prowadzili 2:7. Polski Cukier Pszczółka Start szybko doprowadzał do wyrównania, w czym pomagał głównie Mike Scott. Spotkanie było dość zacięte i toczyło się w rytmie “kosz za kosz”. Ostatecznie po rzutach wolnych wykorzystanych przez Hindsa po 10 minutach było 22:24. Drugą kwartę GTK rozpoczęło od serii 6:0 i po kontrach Jonathana Williamsa miało osiem punktów przewagi. Zespół trenera Marosa Kovacika był stroną przeważającą od tego momentu, ale gospodarze potrafili odpowiadać m. in. rzutami Clevelanda Melvina. Pod koszami kluczowym zawodnikiem był jednak Kristijan Krajina. Dzięki niemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:41.

W trzeciej kwarcie obie drużyny nie pokazywały zbyt dobrej skuteczności, ale to gliwiczanie utrzymywali swoją przewagę. Po późniejszych akcjach Wiśniewskiego i Krajiny wynosiła ona dziewięć punktów. Drużyna trenera Tane Spaseva starała się “uruchomić” Jimmie Taylora, ale to nie do końca się udawało. Po trójce Filipa Puta po 30 minutach było już 47:59. W kolejnej części meczu lublinianie zanotowali serię 11:0 i dzięki akcjom Romana Szymańskiego oraz Mike’a Scotta zbliżali się nawet na cztery punkty! Następnie kluczowe trójki trafili Put oraz Williams, a to dawało nieco spokoju przyjezdnym. W końcówce ważnym graczem był też ponownie Krajina i to GTK ostatecznie zwyciężyło 77:69!

Najlepszym graczem gości był Jabarie Hinds z 22 punktami, 8 asystami i 6 zbiórkami. 24 punkty i 5 asyst dla gospodarzy zdobył Mike Scott.