14
15
16

Euroliga: Mistrzowie Włoch ponownie lepsi od PGE Turowa

Ekipa EA7 Emporio Armani Mediolan wygrała z PGE Turowem Zgorzelec 101:96 w ostatnim meczu mistrzów Polski w Eurolidze w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem zespołu trenera Miodraga Rajkovicia był Damian Kulig z 23 punktami i ośmioma zbiórkami.

Zespół z Mediolanu w pierwszych akcjach mógł polegać na skuteczności Angelo Gigliego – po jego trafieniach było już 5:0. Później jednak to PGE Turów zdobył sześć punktów z rzędu i dzięki rzutowi Damiana Kuliga wyszedł na minimalne prowadzenie. Spotkanie było dość wyrównane, chociaż ciągle na prowadzeniu utrzymywali się goście. Po akcji Shawna Jamesa wygrywali 19:14. W drugiej kwarcie w ekipie mistrzów Polski uaktywnił się w ataku Nemanja Jaramaz. To właśnie głównie dzięki niemu, a także trójkom Vlada Moldoveanu zgorzelczanie nie tylko odrobili straty, ale także wyszli na prowadzenie. Po kolejnym trafieniu Chrisa Wrighta wygrywali nawet 32:27. W samej końcówce pierwszej połowy dziewięć punktów zdobył jednak Linas Kleiza i to ekipa Emporio Armani prowadziła 47:39.

W trzeciej kwarcie nadal świetnie trafiał Kleiza, a po punktach Jamesa było nawet 55:42 dla ekipy z Włoch. Od tego momentu PGE Turów zanotował serię 11:1 i po trójce Filipa Dylewicza brakowało mu tylko trzech punktów do remisu. Ten sam zawodnik dał chwilę później mistrzom Polski kolejnej minimalne prowadzenie. Linas Kleiza trafiał jednak trójkę za trójką i dlatego drużyna z Mediolanu wygrywała 72:66. W ostatniej kwarcie zgorzelczanie walczyli o zwycięstwo. Kilkakrotnie zbliżali się na trzy punkty, a na niecałą minutę przed końcem po trafieniu Tony’ego Taylora przegrywali zaledwie 94:95. Później kluczowe akcje kończył jednak Alessandro Gentile, a PGE Turów był nieskuteczny. Ostatecznie Emporio Armani wygrywa w Lubinie 101:96.

PGE Turów Zgorzelec - EA7 Emporio Armani Mediolan 96:101 (17:22, 22:25, 27:25, 30:29)

PGE Turów: Kulig 23, Collins 14, Wright 13, Dylewicz 12, Jaramaz 12, Moldoveanu 11, Taylor 6, Chyliński 3, Nikolić 2, Zigeranović 0

EA7 Emporio Armani: Kleiza 29, Brooks 14, Gentile 11, Moss 9, Raglad 8, Melli 8, James 6, Hackett 6, Cerella 5, Gigli 5