1
Anwil Włocławek
33pkt
2
Trefl Sopot
30pkt
3
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
30pkt
4
PGE Start Lublin
29pkt
5
King Szczecin
29pkt
6
Legia Warszawa
28pkt
7
WKS Śląsk Wrocław
27pkt
8
Energa Icon Sea Czarni Słupsk
27pkt
9
Arriva Polski Cukier Toruń
26pkt
10
Dziki Warszawa
26pkt
11
PGE Spójnia Stargard
25pkt
12
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
25pkt
13
Orlen Zastal Zielona Góra
25pkt
14
Tauron GTK Gliwice
24pkt
15
AMW Arka Gdynia
23pkt
16
MKS Dąbrowa Górnicza
22pkt

EuroPuchar: Trefl przegrywa w Stambule

Autor:
EuroPuchar: Trefl przegrywa w Stambule
Przeczytasz w 2 minuty

Trefl Sopot przegrał w Stambule z Galatasaray Medical Park 82:103 w kolejnym spotkaniu w EuroPucharze. Najlepszym strzelcem zespołu trenera Mariusza Niedbalskiego był Adam Waczyński, który rzucił 17 punktów.

Sopocianie rewanżowego meczu z Galatasaray nie rozpoczęli tak źle jak tego pierwszego w Ergo Arenie. Po akcji Jamonta Gordona gospodarze prowadzili co prawda 17:9, ale Trefl starał się być blisko i dzięki rzutowi wolnemu Adama Waczyńskiego przegrywał tylko dwoma punktami.

Znacznie gorzej w ich wykonaniu wyglądała druga kwarta, którą zespół ze Stambułu wygrał aż 31:15. Świetnie grał przede wszystkim Cenk Akyol, który tylko w tej części spotkania rzucił 11 punktów (w tym trzy trójki). Po trafieniu z dystansu Engina Atsura Galatasaray prowadził nawet 56:36.

Sytuacja tak naprawdę nie zmieniła się już w drugiej połowie. Pod koniec trzeciej kwarty akcja 3+1 Adama Waczyńskiego zmniejszyła straty gości do 14 punktów, ale gracze trenera Mariusza Niedbalskiego nie byli w stanie osiągnąć nic więcej w tym meczu.

W zespole gospodarzy aż siedmiu zawodników zdobyło 10 lub więcej punktów. Cała turecka drużyna popełniła zaledwie cztery straty, zaliczyła aż 30 asyst i 18 razy trafiła z dystansu.

Galatasaray Medical Park Stambuł - Trefl Sopot 103:82 (25:21, 31:15, 20:26, 27:20)

Galatasaray: N'Dong 14, Akyol 13, Gordon 12, Atsur 12, Aldemir 11, Macvan 10, Arslan 10, Hawkins 8, Laković 8, Korkmaz 3, Sanli 2, Dudley 0

Trefl: Waczyński 17, Spralja 11, Zamojski 11, Dylewicz 8, Turner 7, Harrington 6, Stefański 6, Jarmakowicz 5, Brembly 4, Michalak 3, Dąbrowski 2, Looby 2
 

EuroBasket 2025

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

88 zdjęć23.02.2025

3x3 Liga w Katowicach, o awans

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych