14
15
16

Puchar Polski: Bręk skuteczny w Stargardzie

Kotwica Kołobrzeg pokonała na wyjeździe drużynę Spójni Stargard Szczeciński 74:62. Losy meczu II rundy Pucharu Polski rozstrzygnęły się w III kwarcie, która zdecydowanie wygrali kołobrzeżanie.

W stosunku do poprzednich meczy ligowych w kadrze Kotwicy zabrakło Anthony\'ego Fishera oraz Sławomira Sikory, którym to trener Dariusz Szczubiał postanowił dać wolne, aby mogli przygotować się do sobotniego meczu z AZS Koszalin. W drużynie Spójni zabrakło natomiast znanego z parkietów PLK Wiktora Grudzińskiego, który leczy kontuzję.

\n

Pierwsza kwarta to dużo niecelnych rzutów z obu stron. Pierwsze punkty padły dopiero po dwóch minutach. Atutem gospodarzy były rzuty za 3 punkty, które w pierwszej kwarcie dały większość zdobytych punktów. Najlepiej w tym czasie grał Ted Scott, który regularnie trafiał do kosza.

\n

W drugiej kwarcie trener Szczubiał dał szansę gry swoim rezerwowym. Szansę otrzymali m.in. Michał Moralewicz oraz Szymon Rduch. Tą sytuację pewnie wykorzystała Spójnia wychodząc na prowadzenie. Wśród gospodarzy brylował przede wszystkim Marcin Stokłosa, który był pewnym punktem swojej drużyny. - Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Graliśmy dobrze w obronie; pozwoliliśmy Kotwicy na tylko 30 punktów co jest bardzo dobrym wynikiem - oceniał później Marcin Stokłosa.

\n

Po pierwszej połowie trener Szczubiał wrócił do sprawdzonej piątki, która bez problemu poradziła sobie z niżej notowanym rywalem. Szczególnie dobrze grała trójka Dawid Bręk, Scott, Darrell Harris i to dzieki nim Czarodzieje z Wydm wyszli na zdecydowane prowadzenie. - Był to dla mnie fajny mecz. Dobrze się czułem na boisku. Chcieliśmy to wygrać i fajnie, że odnieśliśmy zwycięstwo - mówi Darrell Harris.

\n

Ostania kwarta meczu to desperackie próby Spójni w celu dogonienia rywali. Mimo ambitnej postawy gospodarze nie zdołali odwrócić losów spotkania. Pod koniec meczu trener Szczubiał dał pograć wychowankom klubu - Przemysławowi Rduchowi oraz Bartoszowi Matysowi. Mimo porażki Spójnia zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Walczyli jak równy z równym z zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej i udowodnili, że z pewnością będą się liczyć w tegorocznych zmaganiach pierwszoligowych. - Chłopaki ze Spójni byli bardzo zmobilizowani i starali się zagrać jak najlepiej. Jest to walka o prestiż, wpadło im kilka rzutów z dystansu i wtedy wynik był na styku, jednak później udało nam się odskoczyć i wygraliśmy to spotkanie - mówił bardzo skuteczny w środę rozgrywający Kotwicy Dawid Bręk.

\n

\n

Spójnia Stargard Szczeciński - Kotwica Kołobrzeg 62:74. Kwarty: 15:19, 18:13, 8:24, 21:18.

\n

Spójnia: Grzegorzewski 16, Stokłosa 15, Kulikowski 8, Parzych 7, Wróblewski 7, Bodych 5, Koszuta 4, Ulchurski 0.

\n

Kotwica: Scott 21, Bręk 20, Harris 15, Henderson 5, Diduszko 4, Zabłocki 3, Sz. Rduch 2, Djurić 2, Sarzało 2, Moralewicz 0, P. Rduch 0, Matys 0.