16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

Sokołów Znicz - Polpharma: Strzelanina w Jarosławiu

Bez trzech podstawowych zawodników Sokołów Znicz pokonał u siebie Polpharmą 116:100 na otwarcie 27. kolejki.

Jarosławianie zagrali bez Grady Reynoldsa, ale także bez Rossa Neltnera i Tomasza Celeja. Ostatnich dwóch zawodników kontuzji doznało w przeddzień spotkania. Neltner dość pechowo zderzył się w czasie treningu z Kamilem Nowakiem i uszkodził łokieć, a Celej naciągnął miesień dwugłowy. Wobec takich osłabień gospodarze wydawali się być łatwym kąskiem dla starogardzian, którzy i tak byli faworytem.\r

\n

Od pierwszych minut trwała jednak wyrównana walka kosz za kosz, niespodziewanie z lekkim wskazaniem na Sokołów Znicz, w szeregach, którego znakomicie spisywał się Marek Miszczuk oraz zmiennicy. – Zależało nam na wygranej. Kontuzje trochę pokrzyżowały nasze plany, ale zagraliśmy dobre zawody. Utrzymanie jest już blisko – mówił tuż po końcowej syrenie Miszczuk, który po dwóch kwartach miał na swoim koncie 16 punktów.\r

\n

Pierwsza połowa zakończyła się nieznacznym prowadzeniem Znicza (49:43). Przełom nastąpił po przerwie. Rozstrzelał się, mało widoczny wcześniej Quinton Day, który praktycznie w pojedynkę rozprawił się z zespołem gości. Dzięki świetnej postawie Amerykanina gospodarze w trzeciej kwarcie prowadzili już 18 punktami. – W trzeciej kwarcie odzyskałem swój rytm i zacząłem trafiać z dystansu. Siedziało, to rzucałem,. Wiedzieliśmy, że gramy z wiceliderem. Trener powiedział nam przed meczem, że jeśli chcemy się utrzymać, to trzeba to starcie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Dzięki zwycięstwu jesteśmy już jedną nogą w lidze, z szansami na walkę w pre play-off – podsumował Amerykanin. \r

\n

Jarosławianie walczyli do upadłego. Nie przeszkadzały im nawet urazy. W ferworze walki rozbite głowy mieli Bartosz Diduszko i Chad Timberlake. Obaj grali z opatrunkami. Tymczasem dla Polpharmy wynik ratować próbował Michael Hicks, który nie tylko skutecznie wchodził pod kosz, ale też celnie rzucał z dystansu. – Gospodarze zagrali naprawdę znakomity mecz, a my na odwrót – skwitował. Podobnie to spotkanie ocenił trener Mariusz Karol. – Mojej drużyny nic nie usprawiedliwia. Po takiej grze chłopakom nic się nie należy. To dla mnie najgorszy mecz w historii – mówił z rozgoryczeniem na konferencji prasowej.\r

\n

Humor dopisywał natomiast Dariuszowi Szczubiałowi. – Mieliśmy dziś takie małe NBA. Cieszę się z tego zwycięstwa, tym bardziej, że graliśmy w dużym osłabieniu. Zawodnicy z ławki stanęli na wysokości zadania., a to co robił Day w trzeciej kwarcie było z innej bajki – podkreślał. \r

\n

W końcowych fragmentach goście na chwilę zerwali się do ataku. Za trzy dwukrotnie trafił Erick Barkley, ale miejscowi odpowiadali tym samym. Polpharma szukała jeszcze szansy w faulach jednak jarosławianie, mimo, że rzucali wolne w kratkę nie dali już sobie wyrwać zasłużonej wygranej.