15
16

Unia - Kager: Walczyli tylko przez 20 minut...

Przeczytasz w 3 minuty

Unia Tarnów nie popisała się przed kibicami w Tuchowie i została rozgromiona przez Kager 58:102.

Mecz Unii z Kagerem z powodu odbywających się targów w hali Jaskółka został rozegrany wyjątkowo w Tuchowie. W nowej hal zjawił się komplet publiczności, wśród której nie zabrakło fanów, którzy po raz pierwszy oglądali mecz Dominet Bank Ekstraligi.\r

\n

\r

\n

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, a to za sprawą dobrej gry wysokich Toree Morrisa i Milana Vucicevica. To właśnie dzięki ich bardzo dobrej grze tarnowianie walczyli z w pierwszej kwarcie z drużyna Kageru jak równy z równym. - Jestem zadowolony z pierwszej połowy. Graliśmy mądrze, spokojnie, dzięki czemu wynik był dla nas, w obecnej sytuacji kadrowej korzystny – mówił po meczu trener Unii Krzysztof Kocoł. W drużynie gości świetnie grał Aaron Pettway, który większość swoich akcji kończył efektownymi wsadami.\r

\n

Zawodnicy Adama Prabuckiego po spokojnej grze w pierwszej odsłonie meczu, w drugiej już wyraźnie przyspieszyli. Znacznie poprawili obronę i skuteczność w ataku. Bardzo dobrze grał Gintaras Kadziulis, który swoimi dokładnymi podaniami otwierał drogę do kosza innym zawodnikom Kageru, który po dwóch kwartach wygrywał już 46:35.\r

\n

\r

\n

W drugiej połowie goście spokojnie powiększali swoją przewagę. Bardzo dobrze pod koszem radził sobie Kordian Korytek, który otrzymywał świetne podania od Michaela Kueblera i Milosa Sporara. - Niestety w drugiej połowie Kager zdecydowanie przycisnął w obronie i trudno było moim młodym zawodnikom wyjść i prowadzić atak pozycyjny – mówił trener Unii. W drużynie gospodarzy odrobić straty próbowali Sasa Djordjević i Milan Vucicević, którzy jednak w końcówce opadli z sił. Ostatecznie Kager Gdynia pokonuje w Tuchowie Unię Tarnów 102:58 - Cieszę się, że wszyscy zawodnicy grali, że obyło się bez kontuzji a także to, że aż 7 zawodników rzuciło powyżej 10 punktów – mówił po meczu trener Kageru Adam Prabcki. - Jestem zadowolony z tego spotkania – zakończył.\r

\n

\r

\n

Trener Prabucki dał w dzisiejszym meczu pograć większości swoich zawodników, dzięki czemu aż siedmiu z nich zdobyło dwucyfrową liczbę punktów. Najwięcej w drużynie Kageru zdobył wspomniany wcześniej Aaron Pettway (19 punktów). 12 punktów rzucili natomiast Andrzej Karaś i Łukasz Ratajczak. – Rozegrałem jedno z lepszych spotkań w sezonie - mówił po meczu Łukasz Ratajczak. \r

\n

\r

\n

W drużynie gospodarzy kolejne dobre zawody rozegrał Sasza Djordjević (17 punktów). Pod koszami nie zawiedli Milan Vucicević (14 punktów i 12 zbiórek) oraz Toree Morris (14 punktów i 8 zbiórek). Kolejne minuty i doświadczenie Dominet Bank Ekstraligi zebrali tarnowscy juniorzy. 6 punktów na swoim koncie zapisał Paweł Bacik\r