1
Anwil Włocławek
53pkt
2
Trefl Sopot
48pkt
3
PGE Start Lublin
47pkt
4
Legia Warszawa
47pkt
5
King Szczecin
46pkt
6
Energa Icon Sea Czarni Słupsk
46pkt
7
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
46pkt
8
WKS Śląsk Wrocław
44pkt
9
Arriva Polski Cukier Toruń
43pkt
10
Dziki Warszawa
41pkt
11
Tauron GTK Gliwice
40pkt
12
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
40pkt
13
Orlen Zastal Zielona Góra
40pkt
14
MKS Dąbrowa Górnicza
39pkt
15
AMW Arka Gdynia
38pkt
16
PGE Spójnia Stargard
38pkt

Udana pogoń Anwilu, MKS pokonany

Autor:
Udana pogoń Anwilu, MKS pokonany
Przeczytasz w 2 minuty

Anwil Włocławek musiał gonić wynik w ostatniej kwarcie, ale ostatecznie pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 95:91 w ramach 29. kolejki ORLEN Basket Ligi.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od serii 6:0, głównie dzięki akcjom Michała Michalaka. Dość szybko do remisu doprowadzili Mattias Markusson i Aleksander Załucki. Anwil błyskawicznie odpowiedział na to serią 8:0! Po późniejszej akcji PJ Pipesa był już lepszy o 10 punktów. Po 10 minutach było 29:21. W drugiej kwarcie dąbrowianie znowu zmniejszali straty. Dzięki rzutom Raya Cowelsa i Davida Hooka przegrywali już tylko punktem. DJ Funderburk i Ryan Taylor utrzymywali jednak prowadzenie zespołu z Włocławka. Później trójki trafiał jednak Cobe Williams, a MKS zdobywał przewagę! Ostatecznie po zagraniu Jana Wójcika pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:54.

Po przerwie ekipa trenera Jean-Denysa Chouleta uciekała nawet na dziewięć punktów po rzutach wolnych Tylera Cheese’a. Teraz włocławianie krok po kroku zmniejszali tę różnicę. Dzięki kolejnym zagraniom DJ Funderburka i Nicka Ongendy przegrywali już tylko czterema punktami. Później trójkę dołożył jeszcze Justin Turner, a do remisu po 73 po 30 minutach gry doprowadził Karol Gruszecki. W ostatniej kwarcie drużyna z Dąbrowy Górniczej nie dawała za wygraną. W pewnym momencie - po trójce Cheese’a znowu była lepsza aż o dziewięć punktów. Drużyna trenera Selcuka Ernaka odpowiedziała na to serią 11:0 i po rzutach wolnych Michała Michalaka wróciła na prowadzenie. W końcówce kluczowa okazała się zimna krew Michalaka i Taylora. Ostatecznie Anwil wygrał 95:91!

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Justin Turner z 19 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami. Cobe Williams zdobył dla gości 28 punktów i 3 asysty. 

 

 

 

EuroBasket 2025

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

86 zdjęć4.05.2025

Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych