1
Anwil Włocławek
35pkt
2
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
32pkt
3
PGE Start Lublin
31pkt
4
Trefl Sopot
31pkt
5
Legia Warszawa
30pkt
6
King Szczecin
29pkt
7
Energa Icon Sea Czarni Słupsk
28pkt
8
Arriva Polski Cukier Toruń
28pkt
9
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
27pkt
10
Dziki Warszawa
27pkt
11
WKS Śląsk Wrocław
27pkt
12
Orlen Zastal Zielona Góra
26pkt
13
PGE Spójnia Stargard
26pkt
14
Tauron GTK Gliwice
25pkt
15
MKS Dąbrowa Górnicza
24pkt
16
AMW Arka Gdynia
24pkt

Pewne zwycięstwo Anwilu w Stargardzie

Autor:
Pewne zwycięstwo Anwilu w Stargardzie
Przeczytasz w 2 minuty

Anwil Włocławek pewnie pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 83:68 w ramach 19. kolejki ORLEN Basket Ligi. 

Mecz od początku był zacięty, chociaż to zespół z Włocławka starał się utrzymywać małe prowadzenie, w czym pomagali Nick Ongenda i Luke Petrasek. Z drugiej strony rewelacyjnie odpowiadał na to debiutujący Malik Johnson. Po późniejszej trójce Ryana Taylora różnica na korzyść gości wzrosła do pięciu punktów. Po chwili sytuację znowu zmieniali Yam oraz Johnson. Ostatecznie do remisu 22:22 po 10 minutach doprowadził PJ Pipes. W drugiej kwarcie obie ekipy nie prezentowały się już tak dobrze w ataku, ale rywalizacja nadal była wyrównana. W pewnym momencie Anwil zanotował jednak serię 0:9 i po trafieniach Krzysztofa Sulimy oraz Kamila Łączyńskiego prowadził już 10 punktami! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:44.

Trzecią kwartę zespół trenera Selcuka Ernaka rozpoczął od rewelacyjnej serii 0:15, w której na wyróżnienie zasłużyli m. in. Luke Petrasek i Kamil Łączyński. Dopiero po ponad pięciu minutach przerwał to Yehonathan Yam. Przyjezdni od teraz całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku, grali efektownie, a w dodatku ciągle świetny był Petrasek. Po 30 minutach było 46:69. W następnej kwarcie trójki Kacpra Borowskiego, Pawła Kikowskiego i Luthera Muhammada pozwalały lekko poprawić sytuację PGE Spójni. Przewaga włocławian była jednak zbyt duża. Ostatecznie Anwil zwyciężył 83:68.

Najlepszym strzelcem gości był Ryan Taylor z 15 punktami i 5 zbiórkami. Malik Johnson zdobył dla gospodarzy 19 punktów i 5 asyst. 

 

 

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

35 zdjęć3.03.2025

Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski - Trefl Sopot

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych