5pkt
16
4pkt

ENBL: Pewne zwycięstwo Dzików

Dziki Warszawa pokonały słowacką drużynę Spisski Rytieri 102:70 w rozgrywkach European North Basketball League.

Gospodarze na początku mogli liczyć na Nicka McGlynna i Andre Wessona, dzięki czemu zdobywali kilka punktów przewagi. Po trójce Piotra Pamuły różnica wzrosła nawet do siedmiu punktów. Straty lekko zmniejszył Victor Juricek, przez co po 10 minutach było 20:18. W drugiej kwarcie zespół ze stolicy nie pozwolił już na tak dużo ekipie ze Słowacji. Bardzo dobrze prezentowali się za to wcześniej wspomniani Wesson oraz Pamuła, a dzięki rzutom wolnym Janariego Joesaara pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:29.

Najbardziej ofensywna była trzecia kwarta. Zespół trenera Krzysztofa Szablowskiego grał z dużą swobodą w ataku, przez co nie tylko kontrolował wydarzenia na parkiecie, ale też powiększał przewagę. Kolejne rzuty Janariego Joesaara i Jarosława Mokrosa sprawiły, że po 30 minutach było 75:51. Ostatnia część meczu była już tylko formalnością. Przyjezdni nie potrafili zniwelować strat, a szkoleniowiec zespołu z ORLEN Basket Ligi szeroko rotował składem. To wszystko przeniosło się na okazałe zwycięstwo Dzików - 102:70.

Dziki Warszawa - Spisski Rytieri 102:70 (20:18, 24:11, 31:22, 27:19)

Dziki: Wesson 16, Joesaar 16, McGlynn 13, McGill 11, Pamuła 10, Bender 9, Szlachetka 7, Mokros 7, Andersson 6, Aleksandrowicz 5, Bartosz 2, Grochowski 0

Rytieri: Frye 20, Walker 14, Cohill 11, Gromovs 8, Hawkins 7, Juricek 5, Sokolovskyi 5, Zuscak 0, Palenik 0, Balogac 0