2pkt
16
2pkt

FIBA Europe Cup: Zwycięstwo PGE Spójni!

PGE Spójnia Stargard pokonała rumuński zespół FC Arges Pitesti 65:62 w rozgrywkach FIBA Europe Cup.

Trochę lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy mieli przewagę dzięki akcjom Aleksandara Langovicia i Luthera Muhammada. Zespół z Rumunii potrafił doprowadzić do remisu po zagraniu Austina Price’a, ale po trafieniu Sebastiana Kowalczyka po 10 minutach było 19:15. W drugiej kwarcie rywale zbliżali się na dwa punkty, ale trwało to krótko. Stargardzianie starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie, w czym pomagał przede wszystkim wcześniej wspomniany Muhammad. Dzięki niemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 32:25.

W trzeciej kwarcie Austin Price i Zachary Smith zmniejszali straty do gospodarzy. Ta’lon Cooper wraz z Lutherem Muhammadem szybko opanowali jednak sytuację. Po trafieniu Aleksandara Langovicia po 30 minutach było 51:44. Kolejną część meczu ekipa z Pitesti rozpoczęła od… serii 0:12! Teraz to drużyna trenera Andreja Urlepa musiała gonić wynik. Do remisu dość szybko doprowadził Langović. Spotkanie już do końca było wyrównane. Po trójce Sebastiana Kowalczyka na minutę przed końcem stargardzianie wracali na prowadzenie! Później rzuty wolne dołożył Muhammad, a PGE Spójnia zwyciężyła 65:62.

PGE Spójnia Stargard - FC Arges Pitesti 65:62 (19:15, 13:10, 19:19, 14:18)

PGE Spójnia: Muhammad 20, Cooper 14, Langović 13, Yam 7, Kowalczyk 5, Martinez 4, Krużyński 2, Słupiński 0, Kikowski 0, Gordon 0

Arges: Djoković 15, Jones 13, Smith 11, Allen-Williams 10, Price 9, Odomes 4, Hill 0, Fometescu 0, Antonescu 0, Tibirna 0