1
Legia Warszawa
2pkt
2
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
2pkt
3
Zastal Zielona Góra
1pkt
4
PGE Start Lublin
1pkt
5
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
0pkt
6
King Szczecin
0pkt
7
Energa Czarni Słupsk
0pkt
8
Dziki Warszawa
0pkt
9
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
0pkt
10
Anwil Włocławek
0pkt
11
AMW Arka Gdynia
0pkt
12
MKS Dąbrowa Górnicza
0pkt
13
Miasto Szkła Krosno
0pkt
14
Tauron GTK Gliwice
0pkt
15
Energa Trefl Sopot
0pkt
16
WKS Śląsk Wrocław
0pkt

Anwil - PGE Spójnia (5): Sensacja! Stargardzianie w półfinale

Autor:
Anwil - PGE Spójnia (5): Sensacja! Stargardzianie w półfinale
Przeczytasz w 2 minuty

PGE Spójnia Stargard sprawiła ogromną niespodziankę w play-off ORLEN Basket Ligi! W decydującym meczu pokonała na wyjeździe Anwil Włocławek 81:77 i zagra w półfinale!

Rewelacyjnie to spotkanie rozpoczęli goście, którzy po trafieniach Stephena Browna, Aleksandara Langovicia i Wesa Gordona prowadzili 0:11! Tę serię przerwał Luke Petrasek, a później nieźle zaczął spisywać się Victor Sanders. Po akcjach Mateusza Kostrzewskiego włocławianie zbliżyli się na zaledwie trzy punkty. Ostatecznie dzięki zagraniu Alexa Steina po 10 minutach było 21:27. Dość szybko w drugiej kwarcie do remisu doprowadził jednak Janari Joesaar. PGE Spójnia nie pozwalała jednak na nic więcej i dość szybko uciekała nawet na sześć punktów - głównie dzięki trafieniom Steina. Sanders dwoił się i troił, ponownie zbliżając Anwil do rywali. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 41:45. 

Trzecią kwartę zespół trenera Sebastiana Machowskiego znowu rozpoczął od wielkiej energii! Świetnie spisywał się Devon Daniels, a po akcji 2+1 Stephena Browna różnica wynosiła nawet 11 punktów. Tomas Kyzlink oraz Luke Petrasek starali się na to reagować, ale ich zagrania niewiele zmieniały. To przyjezdni byli stroną przeważającą, a po rzucie Alexa Steina po 30 minutach było 59:65. W kolejnej części meczu ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza ciągle walczyła o lepszy wynik. Na około trzy minuty przed końcem po akcji Kalifa Younga przegrywała już tylko punktem! W samej końcówce kluczowa akcja należała do Danielsa. Ten sam zawodnik oraz Karol Gruszecki dodatkowo nie zawodzili na linii rzutów wolnych. Ostatecznie PGE Spójnia pokonała Anwil 81:77 i zagra w półfinale ORLEN Basket Ligi! 

Po 17 punktów dla gości zdobyli Aleksandar Langović oraz Stephen Brown. Victor Sanders zdobył dla gospodarzy 22 punkty, 4 zbiórki i 3 asysty.

 

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Legia lepsza od PGE Startu

3.10.2025

Legia lepsza od PGE Startu

Legia Warszawa pewnie pokonała PGE Start Lublin 90:68 w ramach inaugurującej sezon 2. kolejki ORLEN Basket Ligi. 

Inauguracja sezonu dla Górnika Zamek Książ!

3.10.2025

Inauguracja sezonu dla Górnika Zamek Książ!

Górnik Zamek Książ Wałbrzych pokonał po dogrywce Zastal Zielona Góra 86:79 w pierwszym meczu sezonu 2025/26 ORLEN Basket Ligi. 

Szymon Kiejzik: Odpowiada mi rola “3&D”

3.10.2025

Szymon Kiejzik: Odpowiada mi rola “3&D”

- Umowa wieloletnia w Energa Treflu Sopot oznacza stabilizację i daje możliwość spokojnego i zaplanowanego rozwoju. Myślę, że z każdym rokiem będę wspinał się w hierarchii w zespole. Porównałbym to do procesu wchodzenia po drabinie - szczebel po szczebelku aż do celu. Bez gwałtownych ruchów - mówi Szymon Kiejzik, zawodnik Energa Trefla Sopot.

Ruszają transmisje meczów OBL na YouTube! PLK wybrała producenta sygnału

3.10.2025

Ruszają transmisje meczów OBL na YouTube! PLK wybrała producenta sygnału

Wraz ze startem rozgrywek, rusza projekt transmisji meczów ORLEN Basket Ligi na YouTube. Oprócz 4 meczów transmitowanych w Telewizji Polsat, w każdej kolejce OBL kibice będą mogli obejrzeć pozostałe 4 transmisje, za darmo, na YouTube. Na potrzeby tego projektu Polska Liga Koszykówki wybrała producenta sygnału, którego zadaniem będzie produkcja minimum 100 transmisji internetowych w każdym sezonie. Najlepszą okazała się oferta właściciela marki transmisjelive - firmy Media Mine Sp. z o.o. z Warszawy, wieloletniego partnera PLK.

Transmisja: Zastal - Górnik Zamek Książ

3.10.2025

Transmisja: Zastal - Górnik Zamek Książ

Już o 18:00 rozpocznie się pierwsza w sezonie 2025/26 transmisja meczu ORLEN Basket Ligi na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania spotkania Zastal Zielona Góra - Górnik Zamek Książ Wałbrzych. Transmisja dostępna również w Polsat Sport Extra 4.

Więcej aktualności

Najnowsze multimedia

20 zdjęć2.10.2025

II edycja konferencji "Europejskie spojrzenie"

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych