16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

Legia lepsza od Tauron GTK, 36 punktów Vitala

Christian Vital poprowadził Legię Warszawa do wyjazdowego zwycięstwa nad Tauron GTK Gliwice 105:100 w piątkowym meczu ORLEN Basket Ligi.

Przyjezdni rewelacyjnie rozpoczęli to spotkanie. Po kolejnych akcjach Lorena Jacksona, Christiana Vitala oraz Grzegorza Kulki mieli już nawet 13 punktów przewagi. Tomasz Śnieg i Martins Laksa starali się na to reagować, ale w tym momencie to nie wystarczało. Ostatecznie po 10 minutach było 14:28. W drugiej kwarcie Tauron GTK w końcu lepiej reagował w ataku. Dzięki rzutom Kadre Graya różnica zmniejszyła się do dziewięciu punktów. Szybko sytuację efektownymi akcjami opanował jednak Aric Holman. Ekipa trenera Pawła Turkiewicza nie zamierzała się poddawać. Znowu aktywny był Gray, dzięki czemu zbliżyła się na zaledwie trzy punkty. Ostatecznie dzięki zagraniu Jacksona pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:48.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 6:0 i po rzutach wolnych Chrisa Czerapowicza wychodzili na prowadzenie! Mecz teraz zdecydowanie się wyrównał, a ekipa trenera Marka Popiołka nie potrafiła zbudować większej przewagi, mimo aktywności m. in. Michała Kolendy. Dopiero po późniejszych rzutach Christiana Vitala było 68:73. Zaraz na początku kolejnej części meczu Kadre Gray najpierw doprowadził do remisu, a po chwili dawał prowadzenie! O lepszy wynik dla zespołu z Warszawy walczył przede wszystkim Vital. Po późniejszym zagraniu Kolendy sytuacja znowu była wyrównana. Końcówka była zacięta i emocjonująca. Na minutę przed końcem niezwykle ważną trójkę trafił jednak Kolenda. Ostatecznie Legia zwyciężyła 105:100.

Najlepszym zawodnikiem gości był Christian Vital z 36 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. Chris Czerapowicz zdobył dla gospodarzy 23 punkty i 5 zbiórek.