15
16
Stal Ostrów Wielkopolski

Świetny Michalak, pewne zwycięstwo Grupa Sierleccy Czarnych

Rewelacyjny Michał Michalak poprowadził Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk do wyjazdowego zwycięstwa nad beniaminkiem ORLEN Basket Ligi, Dzikami Warszawa 96:83.

Spotkanie od trzech trójek rozpoczął Michał Michalak, a po trafieniu Michaela Caffeya ich drużyna była dzięki temu lepsza o dziewięć punktów. Gospodarze odpowiadali trafieniami Nicholasa McGlynna oraz Matta Colemana, ale niewiele to zmieniało. Po późniejszym rzucie z dystansu MaCio Teague’a różnica wynosiła aż 15 punktów. Po 10 minutach było 15:30. W drugiej kwarcie po rzutach Dominica Greena i Grzegorza Grochowskiego Dziki lekko zmniejszały straty, ale rywale nie pozwalali na zbyt wiele. Po kolejnej trójce Michalaka Grupa Sierleccy Czarni prowadzili 17 punktami. To właśnie drużyna ze Słupska cały czas kontrolowała spotkanie, grając nadal świetnie w ofensywie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:56.

Zaraz na początku trzeciej kwarty drużyna trenera Mantasa Cesnauskisa miała już 26 punktów przewagi po kolejnych akcjach Michaela Caffeya. W ekipie gospodarzy świetnie radził sobie nadal Dominic Green, ale jego aktywność to zdecydowanie za mało na rozpędzonych słupszczan. Do odrabiania strat włączyli się Mateusz Szlachetka i Alan Czujkowski, ale po 30 minutach było 57:77. Dzięki kolejnym zagraniom Greena Dziki zbliżyły się na 14 punktów w czwartej kwarcie. Odpowiedzi Szymona Wójcika, a następnie także Caffeya i Michalaka wystarczyły, aby całkowicie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Grupa Sierleccy Czarni zwyciężyli 96:83.

Po 27 punktów dla gości rzucili Michał Michalak i Michael Caffey. Dominic Green zdobył dla gospodarzy 32 punkty.