14
15
16

PGE Spójnia lepsza od Polpharmy

PGE Spójnia Stargard pokonała Polpharmę Starogard Gdański 106:93, a to oznacza, że zapewniła sobie grę w play-off Energa Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gości, którzy m.in. dzięki akcjom Baylee Steele’a i Filipa Matczaka prowadzili 9:2. Jacek Jarecki i Trevon Allen starali się na reagować, ale kolejne trafienie Omari Gudula oznaczało aż 10 punktów przewagi przyjezdnych. Po 10 minutach było ostatecznie 29:22 dla PGE Spójni. W drugiej kwarcie zespół trenera Marka Łukomskiego przede wszystkim starał się utrzymywać przewagę. Kolejne zagrania Nicka Fausta dawały ponownie różnicę 10 punktów, a po chwili akcja Mateusza Kostrzewskiego powiększyła ją aż do 15! Nadal świetny był też Filip Matczak, a pojedyncze rzuty Trevona Allena niewiele zmieniały. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:41.

Kolejne trafienia Jaya Threatta, Mateusza Kostrzewskiego oraz Baylee Steele’a powiększały przewagę aż do 21 punktów w trzeciej kwarcie. Sebastian Walda oraz Trevon Allen starali się reagować swoimi rzutami, ale to było zdecydowanie za mało na rozpędzoną ekipę ze Stargardu. Po 30 minutach i rzutach wolnych Nicka Fausta było aż 86:59. Ostatnia część spotkania nie mogła już niczego zmienić. Obaj szkoleniowcy korzystali bardzo chętnie z zawodników rezerwowych, a ci pokazali kilka ciekawych akcji. PGE Spójnia zwyciężyła ostatecznie 106:93.

Najlepszym graczem gości był Filip Matczak z 18 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Trevon Allen z 24 punktami, 6 zbiórkami i 7 asystami.