14
15
16

O brąz, mecz 1: Rosa bliżej medalu!

Spore emocje w pierwszym meczu o brązowy medal Tauron Basket Ligi. Rosa wygrała ostatecznie z Treflem w Sopocie 76:75 i jest o krok od sukcesu. Najlepszym strzelcem radomian był Robert Witka z 19 punktami. Mecz nr 2 już w niedzielę o godz. 18.00. Bezpłatna transmisja z komentarzem na PLK.pl.

To gospodarze byli bardziej skuteczni w pierwszych akcjach i dzięki temu po trójce Sarunasa Vasiliauskasa prowadzili 9:4. Rosa szybko doprowadziła do remisu, starając się być ciągle blisko swoich rywali. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem po 18, a w końcówce za trzy trafiali Simas Buterlevicius i Łukasz Majewski. Druga część meczu była bardzo podobna. Radomianie co prawda w pewnym momencie prowadzili nawet siedmioma punktami po akcji Majewskiego, ale w końcówce ważne trafienia notowali Milan Majstorović i Adam Waczyński, dzięki czemu Trefl przegrywał tylko dwoma punktami.

W trzeciej kwarcie trójka Roberta Witki dawała gościom prowadzenie 50:43, ale później w świetny rytm wpadł Waczyński. To m.in. dzięki jego akcji 2+1 sopocianie odzyskali przewagę. Przed ostatnią częścią gry wygrywali jednak tylko jednym punktem, co zwiastowało sporo emocji. Jeszcze na cztery minuty przed końcem zespół trenera Dariusa Maskoliunasa prowadził 69:64. Goście zdołali jednak ponownie doprowadzić do remisu. Kluczową trójkę 20 sekund przed końcem trafił Robert Witka. Jego zespół wygrywał jednym punktem. Ostatnią akcję miał Trefl, ale nie potrafił jej zakończyć rzutem do kosza. Ostatecznie Lance Jeter stracił piłkę, a faulowany Łukasz Majewski dwukrotnie spudłował na linii rzutów wolnych. Drugi rzut nie był celny umyślnie, piłkę w ataku zebrali radomianie, a Trefl nie miał już szansy na zmianę wyniku.

Najlepszym strzelcem radomian był Robert Witka z 19 punktami. Jeden punkty mniej dołożył Łukasz Majewski. W zespole Trefla najlepszy był Adam Waczyński z 16 punktami i siedmioma zbiórkami.

Mecz nr 2 rywalizacji o brązowy medal już w niedzielę o godz. 18.00. Bezpłatna transmisja z komentarzem na PLK.pl