15
16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

Śląsk-Stabill Jezioro: Dogrywka dla gospodarzy, Kikowski bohaterem

Rzut Pawła Kikowskiego w dogrywce dał zwycięstwo Śląskowi Wrocław nad Stabill Jeziorem Tarnobrzeg 90:89 w rozegranym awansem meczu 6. kolejki II etapu Tauron Basket Ligi.

Tarnobrzeżanie rozpoczęli spotkanie od dwóch trójek i po trafieniu Krzysztofa Kraśniewskiego prowadzili 6:0. Polski skrzydłowy był skuteczny również chwilę później – po jego akcji Stabill Jezioro wygrywał 10:2. Gospodarze szybko jednak rozpoczęli odrabianie strat. Po akcji 2+1 Paula Millera to Śląsk miał przewagę trzech punktów. W pierwszej kwarcie minimalnie lepsi byli jednak gracze trenera Dariusza Szczubiała – 17:16 po rzutach wolnych Reggiego Hamiltona.

Druga kwarta również była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć większej przewagi. Częściej na prowadzeniu byli jednak goście, głównie dzięki rzutom Hamiltona. Po jednym z rzutów wolnych Chaissona Allena tarnobrzeżanie wygrywali 37:30, ale wrocławianie do końca tej części meczu zbliżyli się na dwa punkty.

W trzeciej kwarcie nic się nie zmieniło, obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu. W ostatniej części meczu po dwóch trafieniach z rzędu Nicchaeusa Doaksa goście wygrywali sześcioma punktami. W końcówce bardzo skuteczny na linii rzutów wolnych był jednak Dominique Johnson. Później z dystansu nie trafiali Andrew Fitzgerald i Kevin Goffney, co dało szansę Śląskowi na doprowadzenie do wyrównania. Faulowany Robert Skibniewski wykonał celnie jeden rzut wolny i dzięki temu kibice we Wrocławiu oglądali dogrywkę.

W dodatkowych pięciu minutach ekipa trenera Jerzego Chudeusza prowadziła już 84:78, głównie po akcjach Pawła Kikowskiego. Tarnobrzeżanom udało się jednak doprowadzić do remisu i zdobyć przewagę. Dzięki rzutowi Reggiego Hamiltona goście wygrywali 89:88 na 20 sekund przed końcem. Bohaterem został jednak Paweł Kikowski, którego trafienie zapewniło zwycięstwo Śląskowi.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Dominique Johnson, który zdobył 22 punkty i siedem asyst. Paweł Kikowski dołożył do tego 21 punktów. W ekipie z Tarnobrzega wyróżniał się Reggie Hamilton z 25 punktami.

Skrót meczu | Konferencja prasowa | Wywiad z Krzysztofem Krajniewskim | Galeria zdjęć