1
King Szczecin
32pkt
2
WKS Śląsk Wrocław
31pkt
3
Energa Trefl Sopot
31pkt
4
AMW Arka Gdynia
31pkt
5
Legia Warszawa
31pkt
6
Dziki Warszawa
30pkt
7
Anwil Włocławek
30pkt
8
ORLEN Zastal Zielona Góra
30pkt
9
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
29pkt
10
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
28pkt
11
MKS Dąbrowa Górnicza
28pkt
12
Arriva LOTTO Twarde Pierniki Toruń
26pkt
13
Energa Czarni Słupsk
25pkt
14
PGE Start Lublin
25pkt
15
Tauron GTK Gliwice
24pkt
16
Miasto Szkła Krosno
22pkt

Niespodzianka w Toruniu!

Autor:
Niespodzianka w Toruniu!
Przeczytasz w 2 minuty

Duet Aleksandar Langović - Aljaz Kunc rzucił łącznie 45 punktów, a ich Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń niespodziewanie pokonały Energa Trefl Sopot 95:86 w ramach 12. kolejki ORLEN Basket Ligi.

Po bardzo wyrównanym początku, to gospodarze zaczęli budować przewagę. Dzięki trafieniom z dystansu Adama Brenka i Aleksandara Langovicia uciekali na pięć punktów. Aktywny Kasper Suurorg starał się na to odpowiadać. Późniejsze rzuty Aljaza Kunca oznaczały już 10 punktów przewagi torunian. Ostatecznie po 10 minutach było 26:18. W drugiej kwarcie Arriva Lotto Twarde Pierniki grały jeszcze lepiej. Nie do zatrzymania był Kunc, dobrze radził sobie Kulig, a po rzucie Personsa różnica wynosiła aż 15 punktów! Jakub Schenk i Paul Scruggs krok po kroku zmniejszali straty. W pewnym momencie nawet do zaledwie pięciu punktów. Persons wraz z Langoviciem ustalili jednak wynik po pierwszej połowie na 51:42.

Po przerwie Aleksandra Langović, Tayler Persons i Arik Smith ponownie rzucali trójki, a ekipa trenera Srdjana Suboticia prowadziła 16 punktami. Dopiero później starał się na to reagować Ray Cowels. Po późniejszej trójce Dylana Addae-Wusu różnica została zmniejszona do sześciu punktów! Do ataku znowu włączyli się jednak Langović i Kunc, a po 30 minutach było 77:62. W pewnym momencie czwartej kwarty zespół trenera Mikko Larkasa zanotował serię 0:8 i po rzutach Jakuba Schenka ponownie znacznie się zbliżał. Noah Thomasson wraz z Damianem Kuligiem uspokoili jednak sytuację torunian. Teraz przyjezdni już nie mogli liczyć na kolejny ofensywny zryw. Ostatecznie Arriva Lotto Twarde Pierniki zwyciężyły 95:86.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Aleksandar Langović z 25 punktami i 7 zbiórkami. Paul Scruggs zdobył dla gości 20 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty.

 

 

Sportowy ORLEN

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

34 zdjęć10.02.2026

Konferencja prasowa Errea x PLK

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych