16
4pkt

Górnik Zamek Książ z pierwszym zwycięstwem!

Przeczytasz w 1 minutę

Drużyna z Wałbrzycha wygrywa swój pierwszy mecz po powrocie do ORLEN Basket Ligi! Górnik Zamek Książ pokonał na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 79:74.

Świetnie ten mecz rozpoczęli goście, którzy po akcji 2+1 Toddricka Gotchera prowadzili już 0:5. Gospodarze odpowiedzieli na to… serią 8:0 - po trójce Raya Cowelsa już mieli przewagę! Spotkanie było teraz wyrównane, chociaż po kolejnej akcji Gotchera wałbrzyszanie uciekali na cztery punkty. Ostatecznie dzięki zagraniu Josha Pattona było 16:22. W drugiej kwarcie Mattias Markusson oraz Souley Boum szybko doprowadzili do remisu. Później drużyna będąca aktualnie na prowadzeniu zmieniała się właściwie co rzut. Kolejna trójka Bouma dała MKS prowadzenie 44:41 po pierwszej połowie.

Zespół trenera Borisa Balibrei rewelacyjnie wszedł w trzecią kwartę - serią 11:0 dzięki trafieniom Raya Cowelsa oraz Mattiasa Marksussona. Po później akcji Bouma różnica wynosiła już 13 punktów. Straty starali się zmniejszać rzutami z dystansu Dariusz Wyka i Grzegorz Kulka. Ostatecznie po 30 minutach było jednak 63:53. Joshua Patton i Toddrick Gotcher w kolejnej części spotkania zmniejszali straty do zaledwie pięciu punktów. Późniejsza trójki Alterique’a Gilberta jeszcze poprawiała tę sytuację - dawały nawet Górnikowi Zamek Książ prowadzenie! Amerykanin trafiał kluczowe rzuty również w następnych minutach i to dzięki niemu Górnik Zamek Książ zwyciężył 79:74!

Najlepszym strzelcem gości był Alterique Gilbert z 23 punktami i 6 asystami. Souley Boum zdobył dla gospodarzy z 22 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami.