2pkt
16
1pkt

WKS Śląsk wygrywa w Gdyni

W pierwszym spotkaniu 2. kolejki ORLEN Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe AMW Arkę Gdynia 100:81.

Początek spotkania można uznać za wyrównany, chociaż widoczna była inicjatywa ofensywna po stronie gości. Wrocławianie uciekali później na pięć punktów dzięki zagraniom Daniela Gołębiowskiego i Adriana Boguckiego. Dodatkowo pod koszami nieźle radzili sobie także Ajdin Penava i Reggie Lynch - to przekładało się na osiem punktów przewagi. Po 10 minutach było 19:25. W drugiej kwarcie prowadzenie WKS Śląska błyskawicznie urosło do 11 punktów dzięki akcjom Daniela Gołębiowskiego. Starali się na to reagować Jabril Durham wraz z Grzegorzem Kamińskim. Świetny był też Łukasz Kolenda - m. in. dzięki jego rzutom po pierwszej połowie było tylko 41:45.

Zaraz po przerwie nie do zatrzymania był Stefan Djordjević, a ekipa trenera Artura Gronka wychodziła na prowadzenie! Spotkanie teraz zdecydowanie się wyrównało - należy też podkreślić aktywność Adriana Boguckiego oraz Isaiaha Whiteheada. Dopiero później po trójce Marcela Ponitki przyjezdni uciekali na sześć punktów. Po 30 minutach było 65:71. W ostatniej części meczu zespół trenera Miodraga Rajkovicia kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po trójce Adriana Boguckiego uciekał nawet na 12 punktów. W końcówce trafiali także Jeremy Senglin i Isaiah Whitehead, a WKS Śląsk wygrał ostatecznie 100:81.

Czołowym zawodnikiem gości był Adrian Bogucki z 18 punktami, 8 zbiórkami i 6 asystami. Łukasz Kolenda zdobył dla gospodarzy 33 punkty i 4 asysty.