14
15
16

Polski Cukier Start zwycięża w Toruniu

W ostatnim sobotnim spotkaniu ORLEN Basket Ligi Polski Cukier Start Lublin pokonał na wyjeździe Arriva Polski Cukier Toruń 96:90.

Początek spotkania trochę lepiej układał się dla gospodarzy, ale lublinianie szybko doprowadzali do remisu po trójce Ousmane Drame. Później podobne rzuty trafiali też CJ Williams i Jakub Karolak. Po trafieniu Michała Krasuskiego byli lepsi nawet o pięć punktów. Szybko jednak Michael Ertel sprawiał, że ponownie był remis! Ostatecznie po rzucie wolnym Courtneya Rameya po 10 minutach było 21:22. Manu Lecomte i Filip Put byli bardzo aktywni w drugiej kwarcie, ale błyskawicznie reagowali na to Ertel i Abu, a po trójce Dominika Wilczka to torunianie byli już na prowadzeniu! Inicjatywa w kolejnych minutach ponownie była jednak po stronie Polskiego Cukru Startu. Świenie spisywali się Karolak i Drame, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:48.

Trzecią kwartę zespół trenera Wojciecha Kamińskiego rozpoczął od serii 0:8, więc po trójce CJ Williamsa miał już 12 punktów przewagi! Victor Gaddefors i Divine Myles dwoili się i troili, aby wynik wyglądał lepiej dla ich drużyny. Po kontrze wykończonej przez tego drugiego tracili tylko pięć punktów do rywali. Ostatecznie jednak po trafieniu z dystansu Bartłomieja Pelczara po 30 minutach było 65:72. W kolejnej części gry Arriva Polski Cukier nie zamierzał się poddawać - po kontrze wykończonej przez Gaddeforsa przegrywał już zaledwie punktem! Później ważne akcje należały do Karolaka i Lecomte’a, a ekipa z Lublina kontrolowała dzięki temu końcówkę. W ostatnich sekundach trafiali jeszcze Myles oraz Ertel - mimo tego to Polski Cukier Start zwyciężył 96:90.

Najlepszym zawodnikiem gości był Emmanuel Lecomte z 23 puntkami i 4 asystami. Michael Ertel zdobył dla gospodarzy 29 punktów, 9 asyst i 5 zbiórek.