14
15
16

Trefl - MKS (1): Pod kontrolą sopocian

Trefl Sopot od początku kontrolował starcie z MKS Dąbrowa Górnicza i dzięki temu wygrał 97:78 w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off ORLEN Basket Ligi. Mecz nr 2 w niedzielę o godz. 18:00. Transmisja w Emocje.TV

Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie i po trójkach Andy’ego Van Vlieta oraz Jakuba Schenka prowadzili nawet 11:1. MKS nie był w stanie złamać defensywy rywali, a w dodatku Trefl utrzymywał dobre tempo w ataku. Po późniejszych trafieniach Paula Scruggsa różnica wzrosła aż do 19 punktów! Po 10 minutach było 30:9. Drugą kwartę sopocianie rozpoczęli od serii 5:0. Starał się na to odpowiadać Marcin Piechowicz, ale mimo jego skuteczności dąbrowianie realnie nie odrabiali strat. Późniejsze trójki Błażeja Kulikowskiego pozwoliły jednak w końcu nawiązać rywalizację. Ostatecznie głównie dzięki zagraniom Jakuba Schenka, Jakuba Musiała i Aarona Besta pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 57:36.

Andy Van Vliet dwoił się i troił w trzeciej kwarcie, przez co ekipa trenera Żana Tabaka ciągle utrzymywała wysokie prowadzenie. Kolejne zagrania Nicolasa Carvacho nie mogły tego zmienić. Po późniejszej trójce Marca Garcii co prawda dąbrowianie przegrywali 17 punktami, ale to nadal była spora różnica. Ostatecznie po trafieniu z dystansu Paula Scruggsa po 30 minutach było 77:57. Ostatnia kwarta niewiele zmieniała. Ciągle ważnymi zawodnikami byli Schenk oraz Scruggs, a gospodarze pewnie prowadzili. Do ataku włączył się także Geoffrey Groselle, a sopocianie byli pewni swego. Trefl zwyciężył ostatecznie 97:78.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Paul Scruggs z 24 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. Tayler Persons zdobył dla gości 11 punktów i 7 asyst.