1
Anwil Włocławek
2pkt
2
Legia Warszawa
2pkt
3
Dziki Warszawa
2pkt
4
MKS Dąbrowa Górnicza
2pkt
5
Energa Trefl Sopot
2pkt
6
King Szczecin
2pkt
7
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
2pkt
8
AMW Arka Gdynia
2pkt
9
Zastal Zielona Góra
1pkt
10
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
1pkt
11
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
1pkt
12
Energa Czarni Słupsk
1pkt
13
WKS Śląsk Wrocław
1pkt
14
Miasto Szkła Krosno
1pkt
15
PGE Start Lublin
1pkt
16
Tauron GTK Gliwice
1pkt

Świetna druga połowa Kinga!

Autor:
Świetna druga połowa Kinga!
Przeczytasz w 2 minuty

King Szczecin zagrał rewelacyjnie w drugiej połowie i dzięki temu pokonał ostatecznie Krajową Grupę Spożywczą Arkę Gdynia 91:73 w niedzielnym meczu ORLEN Basket Ligi. 

Po bardzo wyrównanym początku spotkania, dość szybko przewagę zaczęła zdobywać drużyna z Gdyni. Ciągle aktywny był Seth LeDay, a po trójkach Andrzeja Pluty i Grzegorza Kamińskiego miała nawet dziewięć punktów przewagi. Serią 8:0 zareagowali na to Andrzej Mazurczak i Filip Matczak, przez co gospodarze znowu byli blisko. Stefan Kenić ustalił wynik po 10 minutach na 26:29. Matczak i Woodson w drugiej kwarcie sprawiali, że King ciągle był blisko rywali. Świetnie reagował jednak na to chociażby Kacper Gordon. Dopiero na około trzy minuty przed końcem tej części gry dzięki zagraniu Zaca Cuthbertsona szczecinianie wracali na prowadzenie. Sytuację zmieniali później rzutami wolnymi Kenić oraz Alford. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:46.

Trzecią kwartę od serii 10:0 rozpoczęli gospodarze, a świetnie w tym fragmencie prezentował się Avery Woodson. Teraz zespół Wojciecha Bychawskiego miał ogromne problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Po rzutach wolnych Andrzeja Mazurczaka różnica wynosiła nawet 12 punktów. Ostatecznie dzięki trafieniu Michała Nowakowskiego po 30 minutach było 65:54. W kolejnej części meczu krótkie zrywy Grzegorza Kamińskiego czy Adriana Boguckiego nie wystarczały do realnego odrabiania strat. Ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego kontrolowała teraz wydarzenia na parkiecie, powiększając później przewagę. Ostatecznie King zwyciężył 91:73.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Zac Cuthbertson z 23 punktami i 6 zbiórkami. 18 punktów i 14 zbiórek dla gości zdobył Seth LeDay.

 

 

 

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

70 zdjęć7.10.2025

MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Czarni Słupsk

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych