15
16

Liga Mistrzów: Drugie zwycięstwo Kinga!

Przeczytasz w 1 minutę

Mistrz ORLEN Basket Ligi, King Szczecin pokonał MHP Riesen Ludwigsburg 80:60 w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 6:0 po trafieniu Andrzeja Mazurczaka, a później mieli nawet 12 punktów przewagi dzięki akcji Przemysława Żołnierewicza. Po 10 minutach było 22:12. W drugiej kwarcie mistrzowie Polski grali jeszcze lepiej, ciągle nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł w ataku. Różnica na koniec pierwszej połowy po kolejnym rzucie Mazurczaka wynosiła 16 punktów!

W kolejnej części meczu zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego miał spore problemy w ataku, przez co rywale odrobili trochę strat. Cały czas to jednak szczecinianie byli stroną z inicjatywą. Pokazali to także w ostatniej kwarcie. Ważne rzuty trafiał Michał Nowakowski, a niezawodny był też Andrzej Mazurczak. Ostatecznie po akcji wykończonej przez Morrisa Udeze King zwyciężył 80:60!

King Szczecin - MHP Riesen Ludwigsburg 80:60 (22:12, 20:14, 11:17, 27:17)

King: Mazurczak 19, Udeze 18, Cuthbertson 10, Nowakowski 8, Żołnierewicz 6, Borowski 6, Matczak 6, Meier 5, Woodson 2, Żmudzki 0, Łabinowicz 0

MHP Riesen: Polas 14, Buie 11, Graves 10, Lewis 7, Edigin 6, Jacob Patrick 6, Hammond 3, Childs 3, Melson 0, Johannes Patrick 0