14
15
16

Derby dla Kinga!

King wygrywa derby Pomorza Zachodniego w ORLEN Basket Lidze! Szczecinianie pokonali na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 78:69.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy mogli liczyć przede wszystkim na Zaca Cuthbertsona i Morrisa Udeze - dzięki nim prowadzili nawet 5:15! PGE Spójnia odpowiedziała na to jednak serią 10:0 i po trafieniach Devona Danielsa był już… remis! Ostatecznie po rzutach wolnych Adama Łapety po 10 minutach było 17:15. W drugiej kwarcie świetny fragment zanotował Przemysław Żołnierewicz, a King wracał na prowadzenie. Obie ekipy nie imponowały jednak w ataku. Dopiero po późniejszych rzutach wolnych Tony’ego Meiera szczecinianie uciekali na sześć punktów. Do remisu doprowadził jeszcze Łapeta, ale Meier ustalił wynik po pierwszej połowie na 34:36.

Trzecią kwartę drużyna trenera Sebastiana Machowskiego rozpoczęła od serii 7:0. Przemysław Żołnierewicz starał się na to reagować, ale to gospodarze przejęli inicjatywę. Później przyjezdni potrafili się jednak zbliżyć na punkt po trójce Tony’ego Meiera. Przewagę po chwili dawał Kacper Borowski! Po akcji Adama Brenka po 30 minutach było 55:54. Kolejna część spotkania znowu była bardzo zacięta. W ważnych momentach świetnie prezentował się ponownie Żołnierewicz, a na około minutę przed końcem po zagraniu Andrzeja Mazurczaka szczecinianie mieli osiem punktów przewagi! Ostatecznie King zwyciężył 78:69!

Najlepszym zawodnikiem gości był Przemysław Żołnierewicz z 21 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. Devon Daniels zdobył dla gospodarzy 16 punktów i 10 zbiórek.