15
16

ENBL: Belgowie pokonują zielonogórzan

Przeczytasz w 1 minutę

Belgijska drużyna Liege Basket wygrała z Enea Stelmetem Zastalem Zielona Góra 102:79 w rozgrywkach European North Basketball League.

Gospodarze właściwie od początku budowali przewagę - po trafieniu Brama Bogaertsa nawet jedenastopunktową. Geoffrey Groselle i Jan Wójcik starali się zmniejszać straty, ale po 10 minutach było 29:18. Mimo starań Jamesa Washingtona i Dariousa Halla w drugiej kwarcie Belgowie powiększali prowadzenie. Po rzutach wolnych Manu Lecomte’a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:39.

Kolejna część meczu była bardzo wyrównana, ale jednocześnie oznaczało to, że Enea Stelmet Zastal nie odrabiał strat. Co prawda po trójce Michała Pluty zbliżył się na dziewięć punktów, ale dzięki akcjom Avelona Johna po 30 minutach było 76:61. Ostatnia kwarta była już pod pełną kontrolą zespołu z Liege, który wygrał ostatecznie 102:79.

Liege Basket - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 102:79 (29:18, 27:21, 20:22, 26:18)

Liege: Lecomte 22, John 21, Bogaerts 17, Noterman 9, Cambo 8, Troisfontaines 8, Idowu 7, Tumba 5, Lemaire 3, Malu 2, Doumbia 0, Duchene 0

Zielona Góra: Hall 18, Washington 15, Wójcik 13, Pluta 10, Groselle 8, Kołodziej 7, Musić 5, Woroniecki 3, Kikowski 0, Lewandowski 0, Hepa 0