14
15
16

Stephen Brown bohaterem PGE Spójni!

Trafienie z 10 metrów Stephena Browna zapewniło PGE Spójni Stargard zwycięstwo nad Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski 65:62 w sobotnim meczu 3. kolejki ORLEN Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i toczył się w rytmie “kosz za kosz”. Arged BM Stal miała spore problemy kadrowe, ale chociażby po trójce Ojarsa Silinsa wychodziła na prowadzenie. Szybko podobnymi rzutami zmieniał to jednak Ben Simons. W samej końcówce tej części gry po rzucie z dystansu Devona Danielsa było 20:15. W drugiej kwarcie dwie akcje Aleksandra Załuckiego sprawiły, że był już remis! Po chwili przewagę przyjezdnym dawał Silins. PGE Spójnia nie konstruowała swoich akcji ofensywnych i grała zdecydowanie wolniej niż zwykle. Po trafieniu Rodneya Chatmana pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 27:33.

Trzecią kwartę zespół trenera Sebastiana Machowskiego rozpoczął od serii 10:0 i po rzutach wolnych Aleksandara Langovicia wychodził na prowadzenie! Dopiero po czterech minutach odpowiedział na to Ojars Silins. Później ten sam zawodnik dawał Arged BM Stali prowadzenie. Wszystko jednak po chwili zmieniali Aleksandar Langović i Ben Simons. Ostatecznie po 30 minutach było 52:45. W kolejnej części meczu ekipa trenera Andrzeja Urbana nadal walczyła o korzystny rezultat - po zagraniach Aleksandra Załuckiego przegrywała tylko trzema punktami. W pewnym momencie goście zanotowali serię 8:0 i po trójce Silinsa wracała na prowadzenie. Później do kolejnego remisu doprowadzał Wes Gordon. Ostatnia akcja należała do PGE Spójni. Bohaterem został Stephen Brown, który trafił niesamowity rzut z 10 metrów! Stargardzianie dzięki temu zwyciężyli 65:62.

Stephen Brown był najlepszym graczem gospodarzy - zdobył 18 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty. Ojars Silins i Rodney Chatman rzucili po 17 punktów dla gości.