1
Legia Warszawa
8pkt
2
AMW Arka Gdynia
7pkt
3
Energa Trefl Sopot
6pkt
4
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
6pkt
5
WKS Śląsk Wrocław
6pkt
6
Energa Czarni Słupsk
6pkt
7
PGE Start Lublin
6pkt
8
Anwil Włocławek
5pkt
9
King Szczecin
5pkt
10
Arriva Lotto Twarde Pierniki Toruń
5pkt
11
MKS Dąbrowa Górnicza
5pkt
12
Dziki Warszawa
4pkt
13
Miasto Szkła Krosno
4pkt
14
Zastal Zielona Góra
4pkt
15
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
4pkt
16
Tauron GTK Gliwice
3pkt

King w finale Pekao S.A. Superpucharu Polski!

Autor:
King w finale Pekao S.A. Superpucharu Polski!
Przeczytasz w 2 minuty

King Szczecin pokonał w Radomskim Centrum Sportu Trefl Sopot 83:76 i tym samym awansował do niedzielnego finału Pekao S.A. Superpucharu Polski. 

Zespół ze Szczecina wszedł w to spotkanie z większą energią i po trafieniu Jamesa Woodarda prowadził 0:5. Później ta przewaga urosła nawet do 10 punktów dzięki dobitce Kassima Nicholsona. Trefl w końcu złapał lepszy rytm w ataku i dzięki Jarosławowi Zyskowskiemu i Aaronowi Bestowi lekko zmniejszał straty. Świetnie zaczął sobie jednak radzić Aleksander Dziewa i po 10 minutach było 9:19. W drugiej kwarcie różnica na korzyść ekipy trenera Arkadiusza Miłoszewskiego wzrastała do 13 punktów, ale Trey McGowens pomagał sopocianom w nawiązaniu rywalizacji. Później mistrzowie mieli jednak problemy z zatrzymaniem Chada Browna, dzięki czemu King kontrolował wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 27:36. 

Na początku trzeciej kwarty trójki dokładali Andrzej Mazurczak i Przemysław Żołnierewicz, a po akcji 2+1 Jamesa Woodarda różnica wynosiła nawet 17 punktów. Pojedyncze odpowiedzi Marcusa Weathersa oraz Jakuba Schenka niewiele w tym fragmencie zmieniały. Dopiero późniejsza trójka Jarosława Zyskowskiego pozwalała Treflowi na nawiązanie rywalizacji. Po 30 minutach było 55:63. W kolejnej części meczu zespół trenera Żana Tabaka nie zamierzał się poddawać. Kolejne akcje Zyskowskiego sprawiły, że przegrywał już tylko punktem! Szybko reagowali na to Myers i Nicholson, przez co wszystko wracało do “normy”. Końcówka była dość zacięta, ale ważne rzuty wolne trafiali Woodard, Myers oraz Brown. Ostatecznie King zwyciężył 83:76 i awansował do wielkiego finału Pekao S.A. Superpucharu Polski. 

Po 14 punktów dla Kinga zdobyli Andrzej Mazurczak i Teyvon Myers. Jarosław Zyskowski rzucił dla Trefla 26 punktów. 

 

 

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

70 zdjęć22.10.2025

King Szczecin - Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych