14
15
16

Świąteczny hit dla WKS Śląska!

Wrocławianie nadal niepokonani w Energa Basket Lidze! WKS Śląsk w świątecznym hicie wygrał z BM Stalą Ostrów Wielkopolski 83:68.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy po wsadzie Aleksandra Dziewy prowadzili 8:2. Ostrowianie mieli spore problemy w ataku i mimo że WKS Śląsk również wyjątkowo w tym elemencie nie imponował, to spokojnie utrzymywał przewagę. Po późniejszej trójce Kodiego Justice’a wzrastała ona do 11 punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 20:8. W drugiej kwarcie sytuacja lekko się zmieniła. Teraz to ekipa trenera Andrzeja Urbana zaczęła grać lepiej w ataku. Dzięki kolejnym trójkom Ojarsa Silinsa i Adonisa Thomasa zbliżyła się na zaledwie punkt! Sytuację wrocławian uspokajał przede wszystkim Jeremiah Martin. Po późniejszym rzucie z dystansu Ivana Ramljaka ponownie byli lepsi o dziewięć punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:31.

W trzeciej kwarcie po akcjach Jakuba Nizioła i Jeremiah Martina gospodarze mieli już 12 punktów przewagi, ale błyskawicznymi dwiema trójkami odpowiedział na to Josh Perkins. Niezwykle aktywny Ivan Ramljak ponownie sprawiał, że sytuacja wrocławian była bezpieczna. Po 30 minutach było jednak tylko 58:50, co dawało jeszcze nadzieję przyjezdnym. W ostatniej kwarcie drużyna trenera Andreja Urlepa całkowicie kontrolowała jednak wydarzenia na parkiecie. W ważnych momentach swoje akcje kończyli Aleksander Dziewa i Jakub Nizioł, a ostrowianie nie byli już w stanie odrobić strat. Ostatecznie mistrzowie Polski zwyciężyli 83:68.

Najlepszym graczem gospodarzy był Ivan Ramljak z 19 punktami i 9 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Ojars Silins z 18 punktami i 4 zbiórkami.