1
Anwil Włocławek
33pkt
2
Trefl Sopot
30pkt
3
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
30pkt
4
PGE Start Lublin
29pkt
5
King Szczecin
29pkt
6
Legia Warszawa
28pkt
7
WKS Śląsk Wrocław
27pkt
8
Energa Icon Sea Czarni Słupsk
27pkt
9
Arriva Polski Cukier Toruń
26pkt
10
Dziki Warszawa
26pkt
11
PGE Spójnia Stargard
25pkt
12
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
25pkt
13
Orlen Zastal Zielona Góra
25pkt
14
Tauron GTK Gliwice
24pkt
15
AMW Arka Gdynia
23pkt
16
MKS Dąbrowa Górnicza
22pkt

Mistrzowie grają z Kingiem! Zobacz w Polsat Sport

Autor:
Mistrzowie grają z Kingiem! Zobacz w Polsat Sport
Przeczytasz w 1 minutę

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, w czwartek podejmie Kinga Szczecin. Transmisja od 17:30 w Polsat Sport.

Ostrowianie niespodziewanie musieli ostatnio uznać wyższość beniaminka EBL - Grupa Sierleccy Czarnych. Słupszczanie w drugiej połowie odrobili wszystkie straty do rywali i ostatecznie wygrali 88:80. King z kolei rywalizował z Enea Zastalem BC. Ostatecznie to zielonogórzanie wygrali, ale potrzebowali do tego dogrywki, w której rewelacyjny był Nemanja Nenadić.

King ma już nowego trenera - Arkadiusza Miłoszewskiego, ale zespół w tym meczu poprowadzi jeszcze Maciej Majcherek. Brakuje jednak kolejnych zawodników, którzy mogliby znacząco wzmocnić skład np. w strefie podkoszowej. Ostrowianie z kolei zakontraktowali niedawno nowego koszykarza - Kobiego Simmona, a to oznacza, że w drużynie trenera Igora Milicicia jest już… siedmiu obcokrajowców - więcej niż można wystawić do gry w EBL.

Z bardzo dobrej strony w obecnych rozgrywkach pokazuje się Jakub Schenk, który zagra teraz przeciwko doświadczonym zawodnikom: Evangelos Mantzaris i James Florence będą wymagającymi rywalami! Ponadto James Palmer zmierzy się z Sherronem Dorsey-Walkerem, a pod koszami Damian Kulig będzie rywalizował z Djoko Saliciem. Ciekawe też, czy Stacy Davis okaże się lepszy od Michaela Younga - to zawodnicy o podobnej charakterystyce.

Początek spotkania Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin w czwartek o godz. 17:30. Transmisja w Polsat Sport.

 

 

EuroBasket 2025

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

29 zdjęć19.02.2025

Konferencja "Europejskie spojrzenie"

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych