14
15
16

Europuchar: Włosi lepsi od Asseco Arki

Włoski zespół Dolomiti Energia Trento pokonał Asseco Arkę Gdynia 85:78 w kolejnej rundzie spotkań Europucharu.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, chociaż dzięki trafieniu Josha Bostica to gospodarze mieli trzy punkty przewagi. Później została ona podwojona dzięki akcji 2+1 Adama Hrycaniuka. Sytuację starał się zmieniać Alessandro Gentile, ale po rzucie Armaniego Moore’a po 10 minutach było 23:18. W drugiej kwarcie Asseco Arka uciekała na osiem punktów dzięki Bosticowi. Knox i Gentile nie tylko odrabiali straty, ale też po kilku minutach wyprowadzili swój zespół na prowadzenie. Rekcja gospodarzy była szybka i skuteczna. Ponownie pokazali ofensywną koszykówkę, a rzuty wolne Bena Emelogu ustawiły wynik po pierwszej połowie na 49:40.

Alessandro Gentile był też bardzo aktywny na początku trzeciej kwarty - dzięki niemu włoska ekipa zbliżała się na cztery punkty. Późniejsze trafienie Davide Pascolo dało im nawet prowadzenie! Ostatecznie po 30 minutach był remis - po 59. W kolejnej części meczu Dolomiti Energia ponownie budowała przewagę - uciekła nawet na sześć punktów dzięki rzutowi Aarona Crafta. Gdynianie do samego końca walczyli o korzystny wynik - po trójce Josha Bostica zmniejszyli stratę o połowę. Tym samym popisał się jednak Gentile i to ekipa z Trento kontrolowała końcówkę. Ostatecznie Włoch rzucił aż 37 punktów, a jego drużyna zwyciężyła 85:78.

Asseco Arka Gdynia - Dolomiti Energia Trento 78:85 (23:18, 26:22, 10:19, 19:26)

Asseco Arka: Bostic 17, Hammonds 12, Moore 12, Szubarga 12, Wyka 9, Hrycaniuk 7, Wołoszyn 7, Emelogu 2, Kamiński 0, Upson 0

Dolomiti Energia: Gentile 37, Pascolo 11, Forray 9, Kelly 7, Mian 7, Blackmon 6, Craft 4, Knox 4, Mezzanotte 0, King 0