16
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
35pkt

Mocny Polski Cukier! Torunianie wygrali z PGE Spójnią

Torunianie wygrali ósmy mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi! Tym razem Polski Cukier pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 82:73.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż to Polski Cukier miał większą inicjatywę w ataku. Po trójce Keitha Hornsby’ego ta ekipa miała cztery punkty przewagi. To nie był koniec dobrej gry torunian, bo trafienia Alade Aminu i Kyle’a Weavera dały im nawet 10 punktów prowadzenia, a gospodarze nie potrafili zareagować. Po 10 minutach było 24:18. W drugiej kwarcie PGE Spójnia zaczęła odrabiać straty, a po akcji 2+1 Mateusza Kostrzewskiego był już remis. Na odpowiedź gości nie trzeba było czekać - szybko zdobyli osiem punktów z rzędu. Tym samym zespół trenera Sebastiana Machowskiego ponownie ustalał tempo spotkania. W końcówce trójka Tony’ego Bishopa zbliżyła stargardzian do stanu 38:42.

W trzeciej kwarcie zespół z Torunia uciekał ponownie na siedem punktów, ale później straty zmniejszali trochę Olisemeka oraz Bishop. Po trafieniu tego pierwszego zbliżyli się na zaledwie dwa punkty! Mecz był bardzo zacięty, a żadna drużyna nie chciała odpuścić rywalowi. Akcja Chrisa Wrighta ustawiła wynik po 30 minutach na 57:53. Trafienia Hornby’ego dały Polskiemu Cukrowi nawet dziewięć punktów przewagi na początku czwartej kwarty. Później swoje robili Diduszko oraz Aminu, a przyjezdni kontrolowali sytuację na parkiecie. PGE Spójnia miała jeszcze ofensywny zryw dzięki rzutom Cowelsa oraz Bishopa, ale to wicemistrzowie Energa Basket Ligi wygrali ostatecznie 82:73.

Najlepszym zawodnikiem gości był Keith Hornsby z 20 punktami, 5 zbiórkami i 2 assytami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Raymond Cowels z 18 punktami.