1
Anwil Włocławek
37pkt
2
King Szczecin
33pkt
3
Górnik Zamek Książ Wałbrzych
33pkt
4
PGE Start Lublin
32pkt
5
Trefl Sopot
32pkt
6
Legia Warszawa
31pkt
7
WKS Śląsk Wrocław
30pkt
8
Energa Icon Sea Czarni Słupsk
30pkt
9
Arriva Polski Cukier Toruń
29pkt
10
Dziki Warszawa
29pkt
11
PGE Spójnia Stargard
28pkt
12
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
28pkt
13
MKS Dąbrowa Górnicza
28pkt
14
Orlen Zastal Zielona Góra
27pkt
15
Tauron GTK Gliwice
27pkt
16
AMW Arka Gdynia
26pkt

Europuchar: Unicaja za silna dla Asseco Arki

Autor:
Europuchar: Unicaja za silna dla Asseco Arki
Przeczytasz w 1 minutę

Unicaja Malaga wygrała z Asseco Arką Gdynia 91:69 w kolejnej rundzie spotkań Europucharu.

Gospodarze po trafieniu Deona Thompsona prowadzili już 7:2, ale późniejsze akcje Krzysztofa Szubargi i Devonte Upsona dawały przewagę ekipie trenera Przemysława Frasunkiewicza. Wszystko zmieniały jednak rzuty Aleksy Avramovicia oraz Carlosa Suareza - po nich było 22:16 po 10 minutach. W drugiej kwarcie Hiszpanie budowali przewagę, a po zagraniu 2+1 Thompsona urosła ona do 16 punktów. Straty w pewnym momencie zmniejszył trochę Dariusz Wyka, ale kolejne trafienie Avramovicia ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:31.

W trzeciej kwarcie gospodarze przede wszystkim utrzymywali korzystny dla siebie wynik, pokazując jednocześnie sporą pewność siebie. Asseco Arka toczyła wyrównaną walkę, ale nie odrabiała strat. Nieźle prezentowali się Devonte Upson oraz Bartłomiej Wołoszyn - mimo tego to Unicaja po 30 minutach prowadziła 63:49. Kolejna część meczu niewiele już zmieniała, ponieważ ekipa z Malagi całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyła 91:69.


Unicaja Malaga - Asseco Arka Gdynia 91:69 (22:16, 24:15, 17:18, 28:20)

Unicaja: Toupane 13, Thompson 12, Avramović 12, Waczyński 10, Adams 7, Guerrero 7, Suarez 7, Gerun 7, Diaz 6, Ejim 6, Elegar 4, Stilma 0

Asseco Arka: Upson 15, Hammonds 12, Bostic 7, Emelogu 6, Wołoszyn 6, Hrycaniuk 5, Wyka 5, Szubarga 4, Moore 3, Czerlonko 3, Kamiński 3

 

4f - pzkosz

Najnowsze aktualności

Najnowsze multimedia

77 zdjęć10.03.2025

Trefl Sopot - King Szczecin

Zobacz także
Zapisz się do newslettera

Przed każdą kolejką ORLEN Basket Ligi wysyłamy do kibiców i dziennikarzy newsletter, który zawiera ważne informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz linki do najciekawszych wiadomości.

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter ORLEN Basket Ligi! Teraz będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami o nadchodzących wydarzeniach i najciekawszymi wiadomościami. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Śledź nas w mediach społecznościowych