16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

10. kolejka (7-12): AZS gra dalej! Rekord Dunna!

Przeczytasz w 3 minuty

AZS Koszalin pokonał we Wrocławiu Śląsk 85:72 i tym samym będzie grał w fazie play-off. LaceDarius Dunn pobił rekord sezonu rzucając 40 punktów. W innym meczu Polpharma Starogard Gdański wygrała z Kotwicą Kołobrzeg 102:70.Gdynianie pokonali Stabill Jezioro Tarnobrzeg 84:75 w pierwszym meczu 10. kolejki II etapu Tauron Basket Ligi i dzięki temu zapewnili sobie awans do fazy play-off.

Śląsk Wrocław – AZS Koszalin 72:85

Koszalinianie doskonale rozpoczęli to spotkanie. Świetnie spisywał się przede wszystkim Darrell Harris – po jego akcji 2+1 AZS wygrywał już 15:2. Śląsk absolutnie nie zamierzał się jednak poddawać. W swój rytm wszedł Dominique Johnson – dzięki jego trafieniom gospodarze potrafili jeszcze w tej samej części meczu zbliżyć się do rywali na dwa punkty. Zawodnicy trenera Jerzego Chudeusza w kolejnej kwarcie doprowadzali kilkakrotnie do remisu, ale później ponownie zarysowała się lekka przewaga gości. Po rzucie wolnym Piotra Dąbrowskiego AZS wygrał pierwszą połowę 36:31. W kolejnej części meczu wrocławianie wyszli na minimalne prowadzenie po rzutach wolnych Paula Millera. Później jednak ciągle więcej punktów na swoim koncie mieli goście. Po trójkach Artura Mielczarka i LaceDariusa Dunna było nawet 57:45 dla AZS. Śląsk w czwartej kwarcie zbliżył się do rywali na pięć punktów dzięki rzutom z dystansu Pawła Kikowskiego i Tomasza Ochońki, ale koszalinianie kontrolowali sytuację. Na linii rzutów wolnych w końcówce nie mylił się Dunn i zespół trenera Igora Milicicia wygrał ostatecznie 85:72.

Najlepszym zawodnikiem AZS był LaceDarius Dunn, który rzucił 40 punktów. 15 punktów i siedem zbiórek dołożył Darrell Harris. W ekipie Śląska wyróżniał się Dominique Johnson - rzucił 20 punktów.

Tauron Basket Liga na facebooku

Polpharma Starogard Gdański – Kotwica Kołobrzeg 102:70

Doskonały początek w wykonaniu Polpharmy ustawił całe spotkanie. Po trafieniu Nikoli Jefticia gospodarze wygrywali aż 13:0! Maksymalnie w tej części meczu starogardzianie wygrywali 15 punktami. W drugiej kwarcie Kotwica potrafiła zmniejszyć straty do dziewięciu punktów po rzucie Michaela Gospodarka. Ale to było właściwie wszystko na co tego dnia stać było zespół z Kołobrzegu. Polpharma była wyraźnie lepsza i jeszcze w tej samej części meczu potrafiła wygrywać 54:36 po trójce Kevina Johnsona. W kolejnych kwartach zespół trenera Tomasza Jankowskiego jeszcze bardziej powiększał swoją przewagę, a w zespole gości wyróżniali się tylko Gospodarek i Marek Piechowicz. To był zdecydowanie za mało na dobrze dysponowanych gospodarzy, którzy po raz pierwszy w tym sezonie przekroczyli barierę 100 zdobytych punktów.

Kevin Johnson był najlepszym graczem Polpharmy - zdobył 17 punktów i 10 zbiórek. Po 14 punktów dołożyli Ovidijus Varanauskas i Marcin Kosiński. W ekipie Kotwicy wyróżniał się Marek Piechowicz z 20 punktami.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg – Asseco Gdynia 75:84

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gdynianie, którzy po czterech minutach prowadzili 11:5 dzięki trafieniu Ovidijusa Galdikasa. Jeszcze w tej samej kwarcie gospodarze potrafili zbliżyć się na dwa punkty dzięki akcjom Kevina Goffneya. W drugiej części meczu Asseco wygrywało już 35:25 po akcji 2+1 Fiodora Dmitriewa i kontrolowało sytuację na boisku. W kolejnej kwarcie Stabill Jezioro odrobił część strat i dzięki trafieniu Szymona Łukasiaka przegrywał już tylko pięcioma punktami. W tej części meczu goście nie dali się jednak dogonić. Tarnobrzeżanie nie dawali jednak za wygraną i po akcjach Jakuba Patoki doprowadzili do remisu w ostatniej kwarcie. Po trzech rzutach wolnych Chaissona Allena zespół trenera Dariusza Szczubiała wygrywał nawet dwoma punktami. W końcówce kluczowe punkty zdobywali Walton oraz Dmitriew i dzięki temu Asseco zapewniło sobie udział w fazie play-off.

Świetny mecz rozegrał A.J. Walton, który był blisko triple-double – zdobył 21 punktów, 13 zbiórek i dziewięć asyst. 17 punktów dołożył Fiodor Dmitriew. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Kevin Goffney z 17 punktami i siedmioma zbiórkami.