16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

Siarka Jezioro zwyciężyła w turnieju w Kielcach

Przeczytasz w 3 minuty

Drużyna Siarki Jezioro Tarnobrzeg nie zwalnia tempa przygotowań do nowego sezonu. Kolejną okazją do spotkań kontrolnych był Memoriał Jana Kmiecika w Kielcach. Zespół z Tarnobrzega wygrał oba środowe mecze i dzięki temu zwyciężył w Kielcach.

W memoriale oprócz Siarki Jezioro wzięły także udział drużyny UMKS Kielce (II liga) i Rosy Radom (I liga). Turniej był jednodniowy, dlatego Siarka Jezioro musiała rozegrać dwa mecze w ciągu zaledwie pięciu godzin. Pierwszym przeciwnikiem reprezentanta Tauron Basket Ligi była Rosa Radom. Do przerwy radomianie grali ambitnie i skuteczne, wygrywając nawet 41:36. W drugiej połowie Siarka Jezioro zagrała tak, jak na faworyta przystało. Ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Amerykanie. LaMarshall Corbett, Nicchaeus Doaks i Josh Miller razem zdobyli 51 punktów. Dzięki temu Siarka pokonała pierwszoligowca 83:68.

W drugim meczu Siarka Jezioro zagrała z gospodarzami imprezy, UMKS Kielce. Wydawało się, że drużyna z Kielc nie będzie miała w tym meczu żadnych szans. Jednak mecz miał zupełnie inny przebieg. Drużyna Siarki Jezioro zapewne odczuwała zmęczenie po pierwszym spotkaniu, więc zdobyła w pierwszej kwarcie tylko 11 punktów i miała wielkie problemy ze skutecznością. Na kilkanaście sekund przed końcem meczu to gospodarze prowadzili trzema punktami. Wtedy trzy punkty dla gości zdobył LaMarshall Corbett, doprowadzając tym samym do dogrywki, w której górą była już drużyna z Tarnobrzega.

- Źle rozpoczęliśmy drugi mecz. Ja i pewnie koledzy byliśmy bardzo zmęczeni po pierwszym spotkaniu. Długo nie mogliśmy odnaleźć właściwego rytmu gry. Udało się to dopiero w drugiej połowie. Cieszę się z tego zwycięstwa. Nie jestem jakoś bardzo dumny, że trafiłem ten rzut, dający dogrywkę. Zrobiłem po prostu to, co do mnie należało i to wszystko - powiedział po meczu LaMarshall Corbett.

W drużynie Siarki Jezioro w obu meczach nie wystąpił Michał Rabka. Zagrał natomiast już Wojciech Barycz, który z powodu drobnego urazu nie wystąpił w ostatnią niedzielę w meczu z Sokołem Łańcut. Tarnobrzeżanie nie będą mieli dużo czasu na odpoczynek, bo już w najbliższy piątek zagrają pierwszy mecz w ramach Mistrzostw Podkarpacia. Ich przeciwnikiem będzie drużyna AZS Politechniki Rzeszów. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:15.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg – Rosa Radom 83:68 (19:21, 17:20, 24:9, 23:18)

Siarka Jezioro: Corbett 22, Miller 15, Doaks 14, Barycz 10, Wyka 9, Helton 7, Piechowicz 6, Aniszewski 0, Pyszniak 0.

Rosa: Donigiewicz 18, Wiekiera 17, Nikiel 10, Zalewski 8, Piros 5, Glapiński 4, Pisarczyk 2, Maj 2, Kapturski 2, Kardaś 0.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg – UMKS Kielce 79:76 (11:21, 24:17, 24:11, 10:20, 10:7)

Siarka Jezioro: Corbett 19, Doaks 18, Barycz 17, Helton 13, Miller 5, Wyka 4, Piechowicz 3, Pyszniak.

UMKS: Lewandowski 16, Wróbel 14, Miernik 11, Makuch 9, Bacik 8, Kij 7, Busz 4, Fąfara 3, Kołacz 3, Jaworski 1, Dziura 0, Walczyk 0.

UMKS Kielce - Rosa Radom 66:69 (23:12, 17:14, 10:25, 16:18)