15
16
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

W Inowrocławiu bez zmian

Noteć wciąż bez zwycięstwa. Inowrocławianie rozpoczęli od prowadzenia 7:0, ale potem grała już tylko Stal. Ostrowianie wygrali wyjazdowy mecz z Notecią 104:77.

W pierwszej połowie Stal miała problemy z zatrzymaniem duetu Maciej Raczyński – Augustinas Vitas, który grał ładnie i skutecznie. Jednak we dwóch nie da się nawiązać równej walki przez cały mecz – z każdą minutą przewaga ostrowian rosła. Po siedmiu minutach Stal wyszła na pierwsze prowadzenie po kontrze George\'a Reese’a i zaczęła grać spokojniej. A Amerykanin kontynuował swój show – poza 26 punktami miał też 12 zbiórek i 7 asyst.

Bardzo dobrze rozgrywał Greg Harrington, który raz po raz ogrywał mniej doświadczonego Damiana Laskowskiego. Gospodarzom nie pomógł powrót Krzysztofa Mielczarka – Michael Ansley i Dariusz Parzeński wspierani przez Reese’a opanowali grę na tablicach.

Po meczu trener Stali mówił, że był to dla jego zespołu trudny mecz. – Ciężko się mobilizuje zespół przed meczem z drużyną, która nie ma jeszcze zwycięstwa – zauważał po spotkaniu Kowalczyk, który przyznawał, że myślami był już gdzieś indziej. – Cieszymy się ze zwycięstwa, ale mamy teraz trzy ważne mecze pod rząd. Żeby liczyć się w walce o play off, trzeba będzie wygrać co najmniej dwa razy – przyznawał Kowalczyk. A w walce o ósemkę może zabraknąć Jacka Krzykały, który nie zagrał w Inowrocławiu. – Jacek ma problemy z plecami, które ostatnio się nasiliły i uniemożliwiają mu grę. – przyznawał zmartwiony trener Stali.

Na awans do play-off szans nie ma już Noteć, ale trener Siergiej Żełudok zauważał, że w grze jego zespołu widać duży progres. – Fragmentami graliśmy dobrze, a są nadzieję na dobrą grę w następnych meczach i w końcu pierwsze zwycięstwo. Przynajmniej nasza gra był dobra do przerwy – zauważał trener Noteci. Jednak druga, wyraźnie przegrana połowa musiała wpłynąć na końcową ocenę sytuacji. – Widać postęp, ale ogólnie naszą grę oceniłbym na trójkę z minusem – podsumowywał Żełudok.

Noteć Inowrocław – Stal Ostrów 77:104 (21:22, 21:33, 12:25, 23:24)

Noteć: Vitas 22, Raczyński 19, Mielczarek 14, Wójciak 12, Laskowski 8, Szydłowski 2, Borowicz 0, Wiśniewski 0, Makowski 0, Korólczyk 0

Stal: Reese 26, Harrington 21, Lewandowski 14, Parzeński 13, Ansley 12, Amolins 10, Gabrans 6, Małecki 2, Krajewski 0