Przegląd prasy PLK: 10. kolejka

Przeczytasz w 3 minuty

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 10. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki.\r

Gazeta Wyborcza: Ofensywne derby Warszawy: Górą Polonia 2011

\"Chcemy remisu!\"- krzyczeli kibice, ale Polonia 2011 i Polonia Azbud biły się o zwycięstwo. 93:82 wygrała ta pierwsza dzięki świetnej formie Marcina Dutkiewicza i Dardana Berishy. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Dymisja Obradovicia. Urlep w Turowie?

Działacze Turowa Zgorzelec zdymisjonowali serbskiego trenera Sasę Obradovicia. Wszystko wskazuje, że jego następcą będzie Słoweniec Andrej Urlep. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Debiut Maye, zwycięstwo PBG Basket

Debiutujący Amerykanin James Maye i wracający po kontuzji Adam Waczyński przesądzili o zwycięstwie poznańskiego zespołu nad ekipą z Inowrocławia. Po raz ostatni w PBG Basket zagrał Rajko Kljajević. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Turów przegrywa, zwalnia \"mentora Gortata\"

Po kolejnej wpadce PGE Turowa Zgorzelec szefowie wicemistrza Polski stracili cierpliwość. Z informacji \"Gazety Wyborczej\" wynika, że trener Sasa Obradović został zwolniony. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Asseco Prokom Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 85:58

Mateusz Kostrzewski był najlepszym strzelcem, Adam Hrycaniuk miał double-double, a Łukasz Seweryn oddał aż 12 rzutów za trzy punkty. Tak Prokom grał (bawił się) z Kotwicą. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Nie zatrzymali Weedena

Amerykanin Tony Weeden rzutem za trzy równo z końcową syreną zapewnił drużynie Polpharmy Starogard Gdański zwycięstwo 69:66 w Stalowej Woli w meczu 10. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil Włocławek wygrał w Jarosławiu!

Rewelacyjna druga połowa i postawa czterech bohaterów z pierwszej piątki - Pluty, Joyce, Wołoszyna i Jovanovicia - dała cenne zwycięstwo w Jarosławiu i rewelacyjny bilans w lidze 9-1! Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Sportino Inowrocław przegrało w Poznaniu

Koszykarze Sportino już w drugim meczu z rzędu pokazali, że tylko przez dwie kwarty są w stanie realizować założenia taktyczne nakreślone przez trenera Andrzeja Kowalczyka. W 2. połowach opadają z sił, a w ich grę wkrada się chaos. Czytaj więcej

Przegląd Sportowy: Polonia pokonała Polonię

Historyczne polonijne derby były zacięte na parkiecie, ale toczyły się w pokojowej atmosferze zarówno na trybunach, jak i na parkiecie. Kibice dopingowali obydwie drużyny, choć nieco większymi brawami nagradzali zawodników gospodarzy, czyli Polonii 2011. Czytaj więcej

Głos Wielkopolski: PBG Basket Poznań : Sportino Inowrocław - 80:72

Drużyna prowadzona przez Eugeniusza Kijewskiego w sobotni wieczór pokonała w hali AWF Sportino Inowrocław 80:72. W poznańskim zespole zadebiutował 28-letni Amerykanin James Maye i pokazał, że może być sporym wzmocnieniem, po przerwie spowodowanej kontuzją na boisko wrócił w dobrym stylu Adam Waczyński. Czytaj więcej

Gazeta Wrocławska: PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 83:88

14 trójek słupszczan dobiło koszykarzy PGE Turowa. Mecz z Energą Czarnymi był ostatnim w Zgorzelcu dla trenera Sasy Obradovicia. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Turów traci reputację i trenera, święto w Warszawie

Broniący tytułu Asseco Prokom wciąż niepokonany w ekstraklasie. Wicemistrz Polski PGE Turów przegrał już czwarte spotkanie i zwalnia trenera. Czytaj więcej

Głos Pomorza: Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 88:83

To był niesamowity mecz. Koszykarze ze Słupska okazali się lepsi od zawodników Turowa Zgorzelec. Wejdź i zobacz galerie zdjęć z tego emocjonującego spotkania. Czytaj więcej